Թրամփին փորձում են խաբեությամբ ներքաշել պատերազմի մեջ. Իրանի ԱԳ նախարար
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Այդ մասին հայտարարել Է Իրանի արտաքին գործերի նախարար Մոհամադ Ջավադ Զարիֆը:
Իրանի ԱԳ նախարարն այդպես Է արձագանքել ԱՄՆ-ի պետքարտուղար Մայքլ Փոմպեոյի արած այն հայտարարությանը, որ Սաուդյան Արաբիայի նավթային օբյեկտների վրա գրոհը, որում Վաշինգտոնը կասկածում Է Թեհրանին, «պատերազմի ակտ Է»:
«Պատերազմի ակտ» կամ քարոչզություն հօգուտ պատերազմի՞: «Բ խմբի» մնացորդները փորձում են խաբեությամբ Թրամփին ներքաշել պատերազմի մեջ: Հանուն իրենց իսկ բարօրության նրանք պետք Է աղոթեն, որ չստանան այն, ինչին ձգտում են»,-գրել Է Զարիֆը Twitter-ում:
Զարիֆը «Բ խումբ» Է համարում մի շարք քաղաքական գործիչների միավորումը, որոնց թվում են ԱՄՆ-ի ազգային անվտանգության հարցերով նախկին խորհրդական Ջոն Բոլթոնը, Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նաթանյահուն, Սաուդյան Արաբիայի գահաժառանգ արքայազն Մուհամեդ բեն Սալմանը եւ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների:

Глава МИД Ирана прокомментировал слова Помпео об атаке на саудовские НПЗ
Президента США Дональда Трампа пытаются склонить к войне на Ближнем Востоке, заявил министр иностранных дел Ирана Мохаммад Джавад Зариф.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 сентабря, АРЦАХПРЕСС: Так глава МИД Ирана отреагировал на слова госсекретаря США Майка Помпео, переданные западными СМИ, о том, что атака на нефтяные объекты в Саудовской Аравии, в которой Вашингтон подозревает Тегеран, является "актом войны".
"Акт войны" или агитация за войну? Остатки "Группы Б" пытаются обманом втянуть Трампа в войну. Ради их собственного же блага, им стоит молиться за то, чтобы они не получили то, к чему стремятся", - написал Зариф вTwitter.
"Группой Б" Зариф называет "объединение" ряда политиков, таких как бывшего советника США Джона Болтона по нацбезопасности, премьер-министра Израиля Биньямина Нетаньяху, наследного принца Саудовской Аравии Мухаммеда бен Сальмана и наследного принца ОАЭ Мухаммеда бен Заида Аль Нахайяна.