Արցախցի մարզիկները քիք-բոքսինգի աշխարհի գավաթի մրցաշարում գրավել են մրցանակային տեղեր
Սեպտեմբերի 24-30-ը Ռուսաստանի Դաշնության Անապա քաղաքում կայացել է քիք-բոքսինգի աշխարհի գավաթի մրցաշար (WAKO), որին մասնակցել են նաև արցախցի 4 մարզիկ:
Արցախցի  մարզիկները   քիք-բոքսինգի  աշխարհի գավաթի   մրցաշարում  գրավել  են  մրցանակային  տեղեր
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս  մասին  «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում   ասել  է Արցախի  ավանդական   քիք-բոքսինգի    ֆեդերացիայի   փոխնախագահ, գլխավոր  մարզիչ  Արմեն   Ղահրամանյանը:
Նրա  խոսքով՝   մրցաշարին  մասնակցել  է  28  երկրի    ավելի  քան    1800  մարզիկ:
Արցախցի  մարզիկներ՝   Նիկոլայ   Մուսայելյանը  69  կգ  քաշային  կարգում  և   Հրաչ  Համբարձումյանը   63,5  կգ  քաշայինում  զբաղեցրել  են    երրորդ  մրցանակային  տեղեր՝  արժանանալով   բրոնզե   մեդալների  և  պատվոգրերի:
«Մրցաշարը  բավականին  հզոր   կազմ  ուներ   և    անցնում  էր   լարված   մրցաապայքարում:   Մեր   մարզիկները  կարողացան   ցուցաբերել  իրենց  կարողություններն  ու հմտությունները   և   գրավել  մրցանակային  տեղեր:   Նմանատիպ  մրցաշարերը   հնարավորություն  են  տալիս  մարզիկներին, որպեսզի    իրենց   թույլ  տված  սխալները   չկրկնեն    և   շտկեն   բոլոր   բացթողումները»,-ավելացրել  է  Ա. Ղահրամանյանը:

Арцахские спортсмены заняли призовые места на чемпионате мира по кикбоксингу
24-30 сентября в Анапе, Россия, состоялся Кубок мира по кикбоксингу (WAKO), в котором приняли участие 4 спортсмена из Арцаха.
СТЕПАНАКЕРТ, 1 октября, АРЦАХПРЕСС - Об этом в интервью корреспонденту "Арцахпресс" заявил вице-президент Федерации кикбоксинга Арцаха, главный тренер Армен Каграманян.
По его словам, в турнире приняли участие более 1800 спортсменов из 28 стран.
Арцахские спортсмены Николай Мусаелян (69 кг) и Грач Амбарцумян (63,5 кг) заняли третье место, завоевав бронзовые медали и дипломы.
«У турнира был очень сильный состав, и он проходил в очень напряженной соревновательной обстановке. Наши спортсмены смогли продемонстрировать свои способности и навыки и занять призовые места. Подобные турниры позволяют спортсменам не повторять допущенных ошибок и исправлять любые упущения», - добавил А. Каграманян.