Կանադայի ՌՕՈւ ինքնաթիռը կործանվել է ԱՄՆ-ում
Կանադայի Թագավորական ՌՕՈւ CT-144 Tutor ուսումնամարզական ինքնաթիռը կործանվել է ԱՄՆ հարավ-արեւելքում, Ջորջիա նահանգի Բրուքս քաղաքից ոչ հեռու, օդաչուն հաջող կատապուլտացվել է, տեղեկացնում է ԱՄՆ քաղաքացիական ավիացիայի դաշնային վարչությունը (FAA):
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:Ինչպես հաղորդում է News.am-ն:
«CT-144 Tutor ինքնաթիռը, որը պատկանում էր կանադական թագավորական ռազմաօդային ուժերի «Սնեգիրի» (պիլոտային խմբին), կործանվել է Ջորջիա նահանգի Բրուքս քաղաքի արոտավայրերի մոտ այսօր, ժամը 13.30-ի մոտ։ Իշխանությունները տեղեկացրել են, որ օդաչուն հաջող կատապուլտացվել է»,- ասվում է վարչության Թվիթերում։
Կանադայի ՌՕՈւ-ն, իր հերթին, տեղեկացրել է Թվիթերում, որ օդանավն ընկել է ավիաշոուից ոչ շատ առաջ, որը պետք է տեղի ունենար Ատլանտայում։
«Այժմ չփաից ավելի վաղ է խոսել միջադեպի պատճառների մասին։ Մենք ուրախ ենք, որ Քեւինը (Դոմոն-Գարնիե, ինքնաթիռ օդաչուն) եւ հանրությունը չեն տուժել»,- ասվում է հաղորդագրությունում։

Учебный самолет ВВС Канады разбился в США
Учебно-тренировочный самолет Королевских ВВС Канады CT-144 Tutor потерпел крушение недалеко от города Брукс в штате Джорджия на юго-востоке США, пилот успешно катапультировался.
СТЕПАНАКЕРТ, 14 октября, АРЦАХПРЕСС: Об этом сообщает федеральное управление гражданской авиации США (FAA), передает РИА Новости.
«Самолет CT-144 Tutor, принадлежащий (пилотажной группе) «Снегири» канадских королевских военно-воздушных сил, потерпел крушение на пастбище около Брукса, штат Джорджия, сегодня примерно в 13.30. Власти сообщили, что пилот успешно катапультировался», - сообщается в Twitter Управления.
ВВС Канады, в свою очередь, сообщают в Twitter, что крушение произошло незадолго до авиашоу, которое должно было состояться в Атланте.
«Сейчас слишком рано говорить о причинах инцидента. Мы рады, что Кевин (Домон-Гарнье, пилот самолета) и публика не пострадали», - говорится в сообщении.