Կատալոնիայի անկախության կողմնակիցներն ագելափակել են ճանապարհը Ֆրանսիայի հետ սահմանին. El Pais
Կատալոնիայի անկախության տասնյակ կողմնակիցներ գիշերն անցկացրել են Իսպանիայի եւ Ֆրանսայի միջեւ սահմանին՝ արգելափակելով ճանապարհը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նոյեմբերի 12-ին այդ մասին հաղորդել Է El Pais թերթը:
Բողոքի մասնակիցները փակել են AP7 մայրուղու մի հատվածը Լա Ժունկերայի մունիցիպալիտետի շրջանում: Հանրահավաքի կազմակերպիչ Է դարձել «Դեմոկրատական ցունամի» անջատական շարժումը, որը հուսով Է, որ ակցիան կտեւի մինչեւ նոյեմբերի 13-ը: Կատալոնիայի անկախության կողմնակիցները ճանապարհն արգելափակել են նոյեմբերի 11-ի առավոտյան, ինչի պատճառով մայրուղում երկար խցանումներ են գոյացել: Բողոքավորներն այդ կերպ ցանկանում են միջազգային հանրակցության ուշադրությունը հրավիրել Կատալոնիայի իրադրությանը:
Հոկտեմբերի 14-ից Կատալոնիայի տարբեր քաղաքներում տեղի են ունեցել բազմաթիվ ցույցեր: Դրանց անցկացման առիթ Է դարձել Իսպանիայի Գերագույն դատարանի վճիռը, որը կատալոնացի քաղաքական գործիչներին, որոնք մասնակցել են անկախության հանրաքվեի անցկացմանը, դատապարտել Է մինչեւ 13 տարի ժամկետով բանտարկության, հաղոդրել Է ՏԱՍՍ-ը:

El Pais: сторонники независимости Каталонии блокировали дорогу на границе с Францией
Десятки сторонников независимости Каталонии провели ночь, блокируя дорогу на границе между Испанией и Францией. Об этом сообщила во вторник газета El Pais.
СТЕПАНАКЕРТ, 12 ноября, АРЦАХПРЕСС: Участники протеста перекрыли участок трассы АР7 в районе муниципалитета Ла-Жункера. Организатором митинга стало сепаратистское движение "Демократическое цунами", которое рассчитывает, что акция продлится до среды. Сторонники независимости Каталонии заблокировали дорогу в понедельник утром, из-за чего на трассе образовывались длинные пробки. Таким образом протестующие хотят привлечь внимание международного сообщества к ситуации в Каталонии,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
С 14 октября в разных городах Каталонии прошли многочисленные демонстрации. Поводом для их проведения стал вердикт Верховного суда Испании, который приговорил каталонских политиков, причастных к организации референдума о независимости, к тюремному заключению на срок до 13 лет.