ԱՀ գյուղատնտեսության նախարարության մի խումբ աշխատակիցներ մասնակցել են Կրասնոդարում կայացած միջազգային ցուցահանդեսին
ԱՀ գյուղատնտեսության նախարարության մի խումբ աշխատակիցներ նոյեմբերի 19-22-ը մասնակցել են Ռուսաստանի Դաշնության Կրասնոդար քաղաքում կայացած միջազգային ագրոարդյունաբերական ցուցահանդեսին:
ԱՀ գյուղատնտեսության նախարարության մի խումբ  աշխատակիցներ    մասնակցել  են  Կրասնոդարում կայացած միջազգային  ցուցահանդեսին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս  մասին   «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում  ասել   է  ԱՀ  գյուղատնտեսության    փոխնախարար   Համլետ  Ապրեսյանը՝   նշելով, որ   պատվիրակության կազմում ընդգրկված էին նաև ԱՀ ԳՆ աշխատակազմի գյուղատնտեսական տեխնիկայի պետական տեսչության, բուսաբուծության վարչության և ԱՀ գյուղի և գյուղատնտեսության աջակցության հիմնադրամի ներկայացուցիչները:
Նրա  խոսքով՝  ցուցահանդեսին  ներկայացված էր      ժամանակակից գյուղատնտեսական ամենամեծ տեսականին՝ տրակտորներ, կոմբայններ, ագրեգատներ, վերամշակող  սարքավորումներ, ոռոգման ժամանակակից տեխնոլոգիաներ, պարարտանյութեր և սերմեր:
«Ավանդական այդ միջոցառմանը   մասնակցում էին  բազմաթիվ երկրներ: Մենք  մասնակցել ենք նաև խորհրդատվական բնույթի հանդիպումներին և սեմինարներին: Բավականին մեծ փորձ ունեցող ՌԴ-ն  մի  խումբ մասնագետների կողմից ներկայացվել  են գյուղատնտեսության մեջ կիրառվող մշակման ժամանակակից միջոցներն ու մեթոդները, ինչպես նաև տեղեկացրել են մեզ շատ հետաքրքրող՝ տեխնիկական միջոցների, ոռոգման տեխնոլոգիաների, պարարտանյութերի և սերմերի գնային առաջարկները»,-մասնավորապես   ասել է  Հ. Ապրեսյանը:

Группа сотрудников министерства сельского хозяйства Арцаха приняла участие в международной выставке в Краснодаре
Группа сотрудников министерства сельского хозяйства Арцаха приняла участие в международной агропромышленной выставке, проходившей в Краснодаре 19-22 ноября.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 ноября, АРЦАХПРЕСС - Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявил заместитель министра сельского хозяйства Республики Арцах Гамлет Апресян, отметив, что в состав делегации вошли также представители Государственной инспекции сельскохозяйственной техники Министерства сельского хозяйства Республики Арцах, Управления растениеводства и "Фонда содействия селу и сельскому хозяйству Республики Арцах".
По его словам, на выставке было представлено самое большое разнообразие современной сельскохозяйственной продукции - тракторы, комбайны, агрегаты, перерабатывающее оборудование, современные технологии полива, удобрения и семена.
«Многие страны приняли участие в этом традиционном мероприятии. Мы также участвовали в консультативных встречах и семинарах. Группа экспертов с большим опытом работы в России представила современные средства и методы ведения сельского хозяйства, а также представила нам ценовые предложения на технические ресурсы, технологии полива, удобрения и семена», - сказал Г. Апресян.