Թրամփը նոր ռեկորդ Է սահմանել մեկ օրում արած թվիթների քանակով
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը նոր անձնական ռեկորդ Է սահմանել մեկ օրում Twitter-ի իր Էջում զետեղած հաղորդագրություների քանակով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հունվարի 22-ին այս տվյալները բերել Է Factbase պորտալը, որը հետեւում Է Միացյալ Նահանգների ղեկավարի պաշտոնական հայտարարություններին:
Տեղական ժամանակով 18:35-ի (Երեւանի ժամանակով հունվարի 23-ի 03:35-ի) դրությամբ Թրամփը հրապարակել Է 142 հաղորդագրություն: Հաշվումների համաձայն՝ մինչ նա գտնվում Էր Դավոսի Համաշխարհային տնտեսական համաժողովում, մեկական հաղորդագրություն Է զետեղել յուրաքանչյուր 88 վայրկյանը մեկ: Նախորդ ռեկորդը նա սահմանել Էր 2019 թվականի դեկտեմբերին, երբ 24 ժամվա ընթացքում հրապարակել Էր 123 հաղորդագրություն, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Трамп установил новый рекорд по количеству твитов за день
Президент США Дональд Трамп установил новый личный рекорд по количеству размещенных им за день на своей странице в Twitter сообщений.
СТЕПАНАКЕРТ, 22 января, АРЦАХПРЕСС: Такие данные приводит в среду портал Factbase, отслеживающий официальные заявления американского лидера. По состояния на 18:35 по местному времени (02:35 мск 23 января) Трамп опубликовал 142 сообщения. Согласно подсчетам, пока он находился на полях Всемирного экономического форума в Давосе, Трамп размещал по одному сообщению каждые 88 секунд. Предыдущий рекорд он установил в декабре 2019 года, когда опубликовал 123 сообщения за сутки,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.