ՀԱՊԿ-ի երկրները 75-ական զինծառայող կուղարկեն Մոսկվայում Հաղթանակի զորահանդեսին
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության մասնակից յուրաքանչյուր երկիր 75 զինծառայող կուղարկի Մոսկվայում 2020 թվականի մայիսի 9-ի Հաղթանակի զորահանդեսին մասնակցելու համար:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այդ մասին հունվարի 30-ին Մոսկվայում կայացած մամուլի ասուլիսում հայտնել Է ՀԱՊԿ-ի միացյալ շտաբի պետ գեներալ-գնդապետ Անատոլի Սիդորովը, տեղեկացնում Է ՏԱՍՍ-ը:
«Պետությունների ղեկավարները հավաստել են զորակազմի մասնակցությունը: Պլանավորվում Է, որ յուրաքանչյուր պետությունից շքերթին կմասնակցի 75 մարդ»,- ասել Է նա:

Страны ОДКБ отправят по 75 военнослужащих на парад Победы в Москве
"Главы государств подтвердили участие воинского контингента. Планируется, что в состав парадного расчета от каждого государства войдут по 75 человек".
СТЕПАНАКЕРТ, 30 января, АРЦАХПРЕСС: Каждая страна - участница Организации Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) отправит 75 военнослужащих в Москву для участия в параде Победы 9 мая 2020 года. Как передает Арменпресс со ссылкой на Тасс, об этом сообщил в четверг на пресс-конференции начальник Объединенного штаба ОДКБ генерал-полковник Анатолий Сидоров.