Սևակ Խանաղյանը երկրպագուներին է ներկայացրել հայալեզու «Սիրո հետք» երգը
«Եվրատեսիլ-2018»-ին Հայաստանը ներկայացրած ռուսաստանաբնակ երգիչ Սևակ Խանաղյանը, որի երգերի մեծ մասը ռուսալեզու են, երաժշտասերների դատին է հանձնել «Սիրո հետք» հայալեզու ստեղծագործությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 31 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Երգիչը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է. «Ուրախ եմ ձեզ ներկայացնել հայալեզու «Սիրո հետք» երգը»: Հուսամ`այն ձեզ դուր կգա»,-նշել է Խանաղյանը:
Երգի երաժշտության և գործիքավորման հեղինակը Արամ Ավագյանն է, բառերը գրել է Գայանե Ավետիսյանը:
Հեղինակ-կատարող Սևակ Խանաղյանը ծնվել է 1987 թվականին Հայաստանում` Տաշիրի մարզի Մեծավան գյուղում: Երաժշտության նկատմամբ հետաքրքրությունը առաջացել է այն ժամանակ, երբ լսել է հոր ակորդեոնով կատարումները: Ավարտել է տեղի երաժշտական դպրոցը: Դպրոցական տարիքում ընտանիքի հետ տեղափոխվել է Մոսկվա: Սովորել է Կուրսկի երաժշտական ուսումնարանի ակորդեոնի, Մոսկվայի պետական դասական էստրադային-ջազային ակադեմիայի վոկալի բաժիններում: Մասնակցել է «Գլխավոր բեմ», «Ձայն», «X ֆակտոր», «Եվրատեսիլ-2018» հեղինակավոր մրցույթներին:

Севак Ханагян представил поклонникам песню на армянском языке “След любви”
Российский певец Севак Ханагян, представивший Армению на “Евровидении-2018”, большая часть песен которого на русском языке, представил на суд меломанов песню на армянском языке “След любви”.
СТЕПАНАКЕРТ, 31 января, АРЦАХПРЕСС: Как передает «Арменпресс», певец написал на своей странице в Facebook: “Рад представить вам песню на армянском языке “След любви”. Надеюсь, она вам понравится”, - отметил Ханагян.
Автор музыки и аранжировки песни - Арам Авагян, слова написала Гаяне Аветисян.
Автор-исполнитель Севак Ханагян родился в 1987 году в Армении, в селе Мецаван Таширской области. Интерес к музыке возник тогда, когда он услышал игру отца на аккордеоне. Окончил местную музыкальную школу. В школьном возрасте с семьей переехал в Москву. Учился в классе аккордеона музыкального училища Курска, в вокальном отделении Московской государственной классической эстрадно-джазовой академии. Участвовал в ряде престижных конкурсов: “Главная сцена”, “Голос”, “X фактор”, “Евровидение-2018”.