2019 թ-ին վերակառուցվել են մի շարք մարզադաշտեր. նախարար
2019 թ-ի պետական բյուջեով մշակույթի և սպորտի բնագավառում շինարարական աշխատանքներ իրականացնելու համար հատկացվել է 667մլն 677 հազար ՀՀ դրամ:
2019  թ-ին     վերակառուցվել  են   մի  շարք  մարզադաշտեր. նախարար
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 31 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին այսօր կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է ԱՀ քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը:
Նրա խոսքով՝ ավարտվել են Ստեփանակերտի Ստեփան Շահումյանի անվան մարզադաշտի, հանդերձարանների և սանհանգույցի վերակառուցման, մարզադաշտի 2-րդ մուտքի հենապատերի, ենթակայանի շենքի, արտաքին լուսավորության, կենցաղային և հեղեղատար կոյուղու կառուցման, գովազդային վահանակների կոնստրուկցիաների և ցուցանակների ձեռք բերման, մայրաքաղաքի ուշուի ֆեդերացիայի կենտրոնի վերանորոգման, օդափոխության, սառեցման և ջեռուցման համակարգի տեղադրման, Ասկերանի մարզադաշտի վերանորոգման, մուտքի ավտոճանապարհի բարեկարգման, Մարտակերտի մարզադաշտի մուտքի և տրիբունաների վերակառուցման, տարածքի բարեկարգման, Մարտունու ֆուտբոլի դաշտի վերակառուցման աշխատանքները։

В 2019 году было реконструировано несколько стадионов
На сферу культуры и спорта из государственного бюджета в 2019 году было выделено 667 млн. 677 тысяч драмов.
СТЕПАНАКЕРТ, 31 января, АРЦАХПРЕСС. Как передает корреспондент Арцахпресс, об этом заявил сегодня на пресс-конференции министр градостроительства Карен Шахраманян.
По его словам, завершены работы по реконструкции степанакертского стадиона им. Степана Шаумяна, гардеробной и туалета, стен второго входа на стадион, здания подстанции, наружного освещения, строительства канализации и водостоков, приобретению баннеров и стендов, установке системы охлаждения и отопления, ремонту входа и трибун стадиона в г. Аскеран,  благоустройству территории, реконструкции футбольного поля в г.Мартуни.