ԵՏՀ կոլեգիայի նախագահ Միխայիլ Մյասնիկովիչը կայցելի Հայաստան
Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահ Միխայիլ Մյասնիկովիչը փետրվարի 7-ին պաշտոնական այց կկատարի Հայաստան:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 6 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում են Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի մամուլի ծառայությունից:
Այցի շրջանակներում Միխայիլ Մյասնիկովիչը երկկողմ հանդիպումներ կունենա ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի, ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի, ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ:
Հանդիպումների ընթացքում նախատեսվում է քննարկել մինչև 2025 թվականը եվրասիական ինտեգրացիայի զարգացման ռազմավարական ուղղությունները, ԵԱՏՄ-ում առկա խոչընդոտները և սահմանափակումները վերացնելու մոտեցումները:

Председатель Коллегии ЕЭК Михаил Мясникович посетит Армению
7 февраля состоится первый официальный визит нового председателя Коллегии Евразийской экономической комиссии Михаила Мясниковича в Ереван.
СТЕПАНАКЕРТ, 6 февраля, АРЦАХПРЕСС: Программой визита предусмотрены двусторонние встречи с премьер-министром Республики Армения Николом Пашиняном, ервым вице-премьером Республики Армения Мгером Григоряном, президентом Республики Армения Арменом Саркисяном, спикером Национального Собрания Республики Армения Араратом Мирзояном. В ходе встреч планируется обсуждение Стратегических направлений развития евразийской экономической интеграции до 2025 года, подходов к устранению существующих барьеров, изъятий и ограничений на рынке ЕАЭС.