Հայաստանի և Հունաստանի ԱԳ նախարարները քննարկել են երկկողմ օրակարգին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը փետրվարի 8-ին  հեռախոսազրույց է ունեցել հույն գործընկերոջ՝ Նիկոս Դենդիասի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում ԱԳ նախարարները շոշափել են հայ-հունական օրակարգին առնչվող երկկողմ հետաքրքրության հարցերի լայն շրջանակ:
Ընդգծելով համագործակցության Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ հարթակի կարևորությունը երկրների միջև ձևավորված գործընկերության և տարածաշրջանային համագործակցության ամրապնդման գործում՝ նախարարներն անդրադարձել են Երևանում կայանալիք Կիպրոս-Հայաստան-Հունաստան ձևաչափով գագաթաժողովի նախապատրաստման աշխատանքներին:

Foreign Minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan on February 8 held a telephone conversation with Foreign Minister of Greece Nikos Dendias, the Armenian MFA stated.
Armenian, Greek FMs discuss bilateral agenda over phone
STEPANAKERT, FEBRUARY 10, ARTSAKHPRESS: During the phone talk the two FMs discussed broad range of issues of mutual interest relating to the Armenian-Greek agenda. Underlining the importance of the Armenia-Greece-Cyprus platform of this cooperation in strengthening the partnership and regional cooperation between the two countries, the ministers touched upon the preparations for the Cyprus-Armenia-Greece Summit to be held in Yerevan. The FMs also exchanged views urgent international and regional matters.