Հայաստանի և Հունաստանի ԱԳ նախարարները քննարկել են երկկողմ օրակարգին առնչվող հարցերի լայն շրջանակ
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը փետրվարի 8-ին  հեռախոսազրույց է ունեցել հույն գործընկերոջ՝ Նիկոս Դենդիասի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում ԱԳ նախարարները շոշափել են հայ-հունական օրակարգին առնչվող երկկողմ հետաքրքրության հարցերի լայն շրջանակ:
Ընդգծելով համագործակցության Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ հարթակի կարևորությունը երկրների միջև ձևավորված գործընկերության և տարածաշրջանային համագործակցության ամրապնդման գործում՝ նախարարներն անդրադարձել են Երևանում կայանալիք Կիպրոս-Հայաստան-Հունաստան ձևաչափով գագաթաժողովի նախապատրաստման աշխատանքներին:

Главы МИД Армении и Греции обсудили широкий круг вопросов двусторонней повестки дня
Министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян 8 февраля провел телефонный разговор с греческим коллегой Никосом Дендиасом.
СТЕПАНАКЕРТ, 10 февраля, АРЦАХПРЕСС: Об этом «Арменпресс» сообщили в департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении.
В ходе телефонного разговора главы МИД затронули широкий круг вопросов двусторонней армяно-греческой повестки.
Подчеркнув значение трехсторонней платформы сотрудничества Армения-Греция-Кипр в деле укрепления партнерства и регионального сотрудничества, сформировавшегося между странами, министры коснулись подготовки к предстоящему в Ереване саммиту в формате Кипр-Армения-Греция.