Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Իրանի նախագահին և հոգևոր առաջնորդին
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձներ է հղել Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահ Հասան Ռոհանիին և Իրանի Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդ Սեյյեդ Ալի Խամենեին՝ Իսլամական հեղափոխության հաղթանակի 41-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Իրանի նախագահին ուղղված շնորհավորական ուղերձում, մասնավորապես, ասվում է.
«Հայաստանի և Իրանի միջև բարիդրացիական խոր ավանդույթների շնորհիվ այսօր էլ շարունակվում է սերտ քաղաքական և տնտեսական համագործակցությունը: Համոզված եմ, որ հայ-իրանական հարաբերությունները հաստատուն քայլերով կամրապնդվեն ու կզարգանան: Այսօր, երբ աշխարհը կանգնած է բազմաբնույթ մարտահրավերների առջև, կարևոր են Հայաստանի և Իրանի միջև կայուն և փոխշահավետ հարաբերությունների պահպանումն ու զարգացումը»:
Իրանի Իսլամական հեղափոխության գերագույն առաջնորդ Սեյյեդ Ալի Խամենեին ուղղված շնորհավորական ուղերձում, մասնավորապես, ասվում է.
«Հավատացած եմ, որ միմյանց կրոնի և մշակույթի նկատմամբ հարգանքը, զուգորդված քաղաքական երկխոսությամբ, նպաստում է տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատմանը»:
Նախագահ Սարգսյանը գոհունակությամբ փաստել է Հայաստանի և Իրանի միջև տարբեր բնագավառներում հաստատված և հաջողությամբ զարգացող համագործակցությունը, որի գրավականը երկու ժողովուրդների դարերի փորձություն անցած իմաստությունն է:
Հանրապետության նախագահը Իրանի հոգևոր առաջնորդին մաղթել է քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Իրանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն:

Армен Саргсян направил поздравительное послание президенту и духовному лидеру Ирана
Президент Республики Армения Армен Саргсян направил поздравительное послание Президенту Исламской Республики Иран Хасану Рохани и Верховному лидеру Исламской революции Ирана Сейеду Али Хаменеи в связи с 41-й годовщиной победы Исламской революции.
СТЕПАНАКЕРТ, 11 февраля, АРЦАХПРЕСС: Об этом «Арменпресс» сообщили в отделе по связям с общественностью администрации президента РА.
В частности, поздравительное послание президенту Ирана гласит:
“Из-за глубоко укоренившихся добрососедских традиций между Арменией и Ираном сегодня продолжается тесное политическое и экономическое сотрудничество. Уверен, что армяно-иранские отношения будут неуклонно укрепляться и развиваться. Сегодня, когда мир сталкивается со многими проблемами, важно поддерживать и развивать стабильные и взаимовыгодные отношения между Арменией и Ираном”.
В поздравительном послании Верховному лидеру Исламской революции Ирана Сейиду Али Хаменеи, в частности, говорится:
“Я считаю, что уважение религии и культуры друг друга, в сочетании с политическим диалогом, способствует установлению мира и стабильности в регионе”.
Президент Саргсян с удовлетворением отметил установившееся и успешно развивающееся сотрудничество между Арменией и Ираном в различных областях, залогом которых на протяжении веков была мудрость двух народов.
Президент Армении пожелал духовному лидеру Ирана крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Ирана - мира и процветания.