Նիկոլ Փաշինյանը աշխատանքային այցով մեկնում է Գերմանիա
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը փետրվարի 13-15-ն աշխատանքային այց կկատարի Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն:
Նիկոլ Փաշինյանը  աշխատանքային այցով մեկնում է Գերմանիա
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այցի ընթացքում վարչապետը Բեռլինում հանդիպում կունենա ԳԴՀ կանցլեր Անգելա Մերկելի հետ: Երկու երկրների ղեկավարները ԶԼՄ ներկայացուցիչների համար հանդես կգան հայտարարություններով: Նիկոլ Փաշինյանը կհանդիպի նաև Բունդեսթագի նախագահ Վոլֆգանգ Շոյբլեի հետ:
Կառավարության ղեկավարը Սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցության Ֆրիդրիխ Էբերթ հիմնադրամում հանդիպում կունենա ԳԴՀ գիտական, փորձագիտական շրջանակների հետ:
Հունվարի 14-ին վարչապետ Փաշինյանը կմեկնի Մյունխեն, որտեղ կմասնակցի Մյունխենի անվտանգության համաժողովի բացման պաշտոնական արարողությանը: Համաժողովի շրջանակում նախատեսված են վարչապետի երկկողմ մի շարք հանդիպումներ:

Armenian PM heading for Germany, will meet with Merkel
STEPANAKERT, FEBRUARY 12, ARTSAKHPRESS: During the visit, the Prime Minister will meet with Chancellor Angela Merkel in Berlin. Also, they will make statements for the media.
Pashinyan will also meet with President of the Bundestag Wolfgang Schäuble.
The Armenian PM will meet with the German scientific, expert circles at the Friedrich Ebert Foundation of the Social Democratic Party.
On February 14 Pashinyan will depart for Munich to take part in the official opening ceremony of the Munich Security Conference. On the sidelines of the Conference the Armenian PM will have several bilateral meetings.