Իրանում կորոնավիրուսով վարակվածների թիվը հասել Է 47-ի
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այդ մասին փետրվարի 24-ին հայտնել Է երկրի Մեջլիսի (խորհրդարանի) նախագահության պաշտոնական ներկայացուցիչ Ասադուլլա Աբասին՝ վկայակոչելով առողջապահության եւ բժշկական կրթության նախարարության տվյալները:
«Առողջապահության նախարարը (Սայիդ Նամակի) հայտնել Է, որ 47 մարդու մոտ հայտնաբերվել Է կորոնավիրուս, նրանցից 12-ը մահացել են»,-Աբասի խոսքը մեջբերում Է ISNA գործակալությունը: Ավելի վաղ իշխանությունները հայտնել Էին, որ Իրանում կորոնավիրուսով վարակվելու դեպքերի թիվը հասել Է 43-ի, ընդ որում՝ գրանցվել Էր ութ մահ: Կորոնավիրուսից մահվան դեպքեր են գրանցվել Ղոմի, Մարկազիի եւ Մազանդարանի նահանգներում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

В Иране число заразившихся коронавирусом достигло 47
Число случаев заболевания, вызванного новым коронавирусом, в Иране достигло 47, зафиксировано 12 летальных исходов.
СТЕПАНАКЕРТ, 24 февраля, АРЦАХПРЕСС Об этом сообщил в понедельник официальный представитель президиума Меджлиса (парламента) Асадулла Аббаси со ссылкой на данные министерства здравоохранения и медицинского образования,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
"Министр здравоохранения [Саид Намаки] сообщил, что у 47 человек выявлен коронавирус, из них 12 умерли", - цитирует Аббаси агентство ISNA. Ранее власти сообщали, что число случаев заражения в Иране коронавирусом достигло 43, при этом было зафиксировано восемь летальных исходов. Смерти от коронавируса зарегистрированы в провинциях Кум, Маркази и Мазендеран.