Իրանում երկրաշարժերից տուժածների թիվը հասել է 104-ի
Իրանի Խոյի շրջանում փետրվարի 23-ին տեղի ունեցած երկու երկրաշարժի հետեւանքով տուժածների թիվը հասել Է 104-ի:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այդ մասին հայտնել Է IRNA գործակալությունը:
«Այս օկրուգում երեկ տեղի ունեցած երկու երկրաշարժից տուժածների վերջնական թիվը հասել Է 104-ի»,- գործակալությունը մեջբերում Է Խոյի բժշկական ինստիտուտի ղեկավարի խոսքը:
Բացի տուժածների մասին հաղորդագրություններից, գործակալությունը տեղեկատվություն Է հրապարակել նաեւ Խոյի եւ Սալմաստի օկրուգների 43 բնակավայրերում բնակելի շինությունների լրիվ կամ մասնակի ավերման մասին: Տեղեկացվել Է, որ Թուրքիայի արեւելքում երկրաշարժերի հետեւանքով զոհվել Է ինը մարդ, տուժել Է առնվազն 50 բնակիչ, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Число пострадавших в Иране при землетрясениях достигло 104 человек
Число пострадавших в иранском округе Хой в результате двух землетрясений, произошедших в воскресенье, достигло 104 человек.
СТЕПАНАКЕРТ, 24 февраля, АРЦАХПРЕСС: Как передает Арменпресс, об этом сообщает агентство IRNA. "Окончательное число пострадавших в двух вчерашних землетрясениях в этом округе достигло 104 человек", - приводит агентство слова главы медицинского института в Хое.
Помимо сообщений о пострадавших, агентство также опубликовало информацию о полном или частичном разрушении жилых помещений в 43 населенных пунктах округов Хой и Сельмас.
Сообщалось, что на востоке Турции в результате землетрясений погибли девять человек, по меньшей мере 50 пострадали.