Ադրբեջանի ՊՍԾ-ն Տավուշի հատվածում այսօր կրկին դիմել է ադրիչ գործողությունների։
Արդեն մի քանի օր է նույն ուղղությամբ ադրբեջանական ՊՍԾ ստորաբաժանումները կրակում են խոշոր տրամաչափի գնդացիրներից։
Գրառման մեջ նշվում է, որ ՀՀ ԶՈւ ստորաբաժանումները, որպես կանոն դրսևորում են զսպվածություն, սակայն թիրախային կրակոցները անպատասխան չեն մնալու։ Այս սադրանքների և դրանց բոլոր հետևանքների ողջ պատասխանատվությունը մնալու է ադրբեջանական կողմի վրա։
Նշենք, որ ավելի վաղ Ադրբերանի Պետական սահմանապահ ծառայությունը հայտարարել էր այսօր երեկոյան, Տավուշի ուղղությամբ, Ադրբեջանի ՊՍԾ մեկ զինծառայողի «հայկական գնդակից» մահանալու մասին։

Минобороны Армении: Азербайджанские войска предприняли провокационные действия в направлении Тавуша
Подразделения пограничных войск Азербайджана сегодня вновь предприняли провокационные действия на участке Тавуша. Об этом сообщил пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
СТЕПАНАКЕРТ, 6 марта , АРЦАХПРЕСС: «Он, в частности, на своей странице в соцсети Facebook отметил: «Подразделения пограничных войск Азербайджана сегодня вновь предприняли провокационные действия на участке Тавуша. Уже несколько дней в этом направлении азербайджанские подразделения пограничных войск обстреливают из крупнокалиберных пулеметов.
ВС Армении, как правило, проявляют сдержанность, однако прицельные обстрелы не останутся без ответа. Эта провокация и вся ответственность за нее ложится на азербайджанскую сторону».