Ադրբեջանը մեկ շաբաթում Արցախի ուղղությամբ արձակել է շուրջ 3500 կրակոց
Ապրիլի 19-ից 25-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը խախտել է հրադադարի պահպանման ռեժիմը ավելի քան 180 անգամ` տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով  շուրջ 3500 կրակոց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 ապրիլի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ բացի վերոնշյալ խախտումներից, ապրիլի 21-ին` ժամը 13:07-ի սահմանում, ՊԲ հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումների կողմից հարավային հատվածում խոցվել է Արցախի օդային սահմանը հատած, ադրբեջանական զինուժին պատկանող, «ORBITER» տիպի անօդաչու թռչող սարքը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանը և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում Արցախի Հանրապետության օդային և ցամաքային սահմանների պաշտպանությունը վստահորեն իրականացնելու համար:

The Azerbaijani troops violated the ceasefire regime over 180 times on Artsakh-Azerbaijan contact line in the period of April 19-25
Azerbaijan violates ceasefire regime over 180 times in a week
STEPANAKERT, APRIL 25, ARTSAKHPRESS: Azerbaijan fired about 3,500 shots at Artsakh military positions, and from various-caliber weapons, the Artsakh Ministry of Defense informed. In addition to the ceasefire violations, the air defense units of the Defense Army of Artsakh downed an Azerbaijani ORBITER Reconnaissance UAV on April 21.
The front line units of the Defense Army keep control of the situation and continue to take necessary measures for protecting their military positions.