Աշխատանքներ ենք իրականացվում՝ վերականգնելու հայոց հինավուրց բերդաքաղաքի վաղեմի փառքը. շրջվարչակազմի ղեկավար
Շուշիի ազատագրումը համայն հայության գերնպատակն էր:
Աշխատանքներ  ենք  իրականացվում՝   վերականգնելու      հայոց  հինավուրց   բերդաքաղաքի   վաղեմի   փառքը.    շրջվարչակազմի  ղեկավար
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Սպարապետ   Վազգեն  Սարգսյանի   հուշարձանին    ծաղիկներ   խոնարհելուց  հետո   այս  մասին  «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում  ասել  է     Շուշիի  շրջվարչակազմի  ղեկավար    Վլադիմիր  Կասյանը:
Նրա  խոսքով՝   անցած   28  տարիների  ընթացքում  որոշակի   ձեռբերումներ  են  իրականացվել, սակայն   վերջին   տասը  տարիների     կատարածը    ակներև   է:
«Շուշին  ժամանակին   եղել է   մշակութային  և  հոգևոր   կենտրոն, և    մենք   այսօր     էլ  այդ  ուղղությամբ  աշխատանքներ  ենք  իրականացնում՝  վերականգնելու      հայոց  հինավուրց   բերդաքաղաքի   վաղեմի   փառքը:   Ունենք   տասնյակ   թանգարաններ,   մշակութային  այլ  կենտրոններ, որոնց  թիվը  տարեցտարի  ավելանում  է: Շուշիում  դեռևս  շարունակվում  են  շինարարական, բարեկարգման   և  այլ  աշխատանքները»,-մասնավորապես  ավելացրել  է  Վ. Կասյանը:
Նա   տոնի   առթիվ   շնորհավորել  է   համայն  հայությանը՝    մաղթելով  նորանոր    հաջողություններ   և    հաղթանակներ:

Мы работаем над восстановлением древней славы древнего армянского города-крепости. Глава районной администрации
Освобождение Шуши было сверхцелью всего армянства.
СТЕПАНАКЕРТ, 9 мая, АРЦАХПРЕСС. Об этом Арцахпресс сообщил глава Шушинской администрации Владимир Касьян, после возложения цветов к памятнику Вазгену Саргсяну. По его словам, за последние 28 лет были достигнуты существенные успехи, но то, что было сделано за последние десять , очевидно.
«Шуши раньше был культурным и духовным центром, и мы все еще работаем в этом направлении, чтобы восстановить древнюю славу древнего армянского города-крепости. У нас есть десятки музеев и других культурных центров, число которых увеличивается с каждым годом. Строительство, благоустройство и другие работы в г. Шуши продолжаются», - добавил В. Касьян сказал. Он поздравил всех армян с праздником и пожелал им новых успехов и побед.