Մարտունիում կտեղադրվի Գարեգին Նժդեհի կիսանդրին
«Ֆերզիտ» շինարարական ընկերության տնօրեն Արթուր Խաչատրյանի մտահղացմամբ և ֆինանսավորմամբ ԱՀ Մարտունի քաղաքում կտեղադրվի Գարեգին Նժդեհի կիսանդրին:
Մարտունիում կտեղադրվի Գարեգին Նժդեհի  կիսանդրին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս  մասին  «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ   զրույցում  ասել   է   Մարտունու  քաղաքապետի  տեղակալ  Էդիկ  Ավանեսյանը:
Նրա  խոսքով՝   կիսանդրին   կտեղադրվի  Գարեգին  Նժդեհ    փողոցում, որտեղ  նախկինում կար   Հոկտեմբերյան հեղափոխության 70-ամյակին նվիրված հուշարձան, որը, սակայն,   տարիների  ընթացքում  քանդվել  է: Կիսանդրու   շինաշխատանքները   սկսվել  են   տարվա   սկզբից  և ներկայումս ավարտման   փուլում   են: Հեղինակը քանդակագործ Արմեն Պետրոսյանն է:
Է.  Ավանեսյանը   տեղեկացրել  է  նաև, որ  բացման   հանդիսավոր  արարողությունը  տեղի  կունենա  սեպտեմբերին:

В Мартуни будет установлен бюст Гарегина Нжде
По задумке и финансированию директора строительной компании "Ферзит" Артура Хачатряна в Мартуни будет установлен бюст Гарегина Нжде.
СТЕПАНАКЕРТ, 18 мая, АРЦАХПРЕСС. Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявил заместитель мэра Мартуни Эдик Аванесян.
По его словам, бюст будет установлен на улице Гарегина Нжде, где раньше находился памятник, посвященный 70-летию Октябрьской революции, который с годами разрушился. Строительство бюста началось в начале года и в настоящее время близится к завершению. Автор - скульптор Армен Петросян.