«Արցախպրես»-ը յուրահատուկ կամուրջ է Արցախի և Սփյուռքի միջև
«Արցախպրես» լրատվական գործակալության ծնունդը պահանջված էր. ավելի մոտ ընթերցողին, ավելի մոտ իրադարձություններին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Արցախի հանրային հեռուստատեսության լրատվական բաժնի ղեկավարի պաշտոնակատար Նորայր Հովսեփյանը։
Նրա խոսքով՝ այն նոր հնարավորությունների, նոր տեխնիկական լուծումների հաջողված փորձ էր, որը ընդունեց Արցախի ընթերցողը և ոչ միայն:
«Դրանից հետո էլ «Արցախպրես»-ին հաջողվեց պահպանել իր իսկ սահմանած նշաձողը՝ որպես լրատվական գործակալություն: Իր օպերատիվությամբ այն շարունակում է արցախյան լրատվադաշտի առաջիններից մնալ։ Եթե գնահատման չափանիշ ընտրենք տեղեկատվության օպերատիվությունը, բազմազանությունը, ապա, կարծում եմ, հաջողվում է ընթերցողի պահանջարկը բավարարել: «Արցախպրես»-ը, սակայն, միայն ներքին լսարանի համար չի աշխատում: Ոչ պակաս կարևոր է Արցախի մասին տեղեկատվությունը արտաքին լսարանին հասցնելը: Այս մասով էլ, կարծում եմ, լրատվամիջոցը կարողանում է յուրահատուկ կամուրջ հանդիսանալ Արցախի և Սփյուռքի միջև»,- ավելացրեց Ն. Հովսեփյանը:
Մեր զրուցակիցը շնորհավորել է լրատվամիջոցի վեցամյակի կապակցությամբ՝ մաղթելով, որ սահմանած նշաձողից չնահանջեն: Հասարակությունն ունի ապաքաղաքական, այսպես ասած, մաքուր ինֆորմացիայի կարիք: Եթե հաջողվի պահպանել այդ կարգավիճակը, կհաջողվի պահպանել եւ մեծացնել ընթերցողների բանակը:

Арцахпресс - уникальный мост между Арцахом и диаспорой
Рождение информационного агентства "Арцахпресс" было востребованным: ближе к читателю, ближе к событиям.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 мая, АРЦАХПРЕСС. Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявил исполняющий обязанности начальника отдела информации Арцахского общественного телевидения Норайр Овсепян.
По его словам, это был успешный опыт новых возможностей, новых технических решений, который был принят арцахским читателем и не только.
«После этого Арцахпресс удалось сохранить собственную планку в качестве информационного агентства. Благодаря своей оперативности он продолжает оставаться одним из первых в арцахской медийной сфере. Если в качестве критерия оценки мы выберем оперативность и разнообразие информации, то, думаю, нам удастся удовлетворить спрос читателя. Однако Арцахпресс работает не только для местной аудитории. Не менее важна доставка информации об Арцахе иностранной аудитории. В связи с этим, я думаю, СМИ способны стать уникальным мостом между Арцахом и «диаспорой», - добавил Н. Овсепян.
Наш собеседник поздравил СМИ с шестой годовщиной, пожелав им не отступать от установленной планки. Обществу нужна аполитичная, так сказать, чистая информация. Если нам удастся сохранить этот статус, мы сможем поддерживать и увеличивать армию читателей.