Կորոնավիրուսով վարակված անձանցից 250-ի վիճակը գնահատվում է ծանր, 48-ինը՝ ծայրահեղ ծանր
Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակված անձանցից 250-ի վիճակը գնահատվում է ծանր, 48-ինը՝ ծայրահեղ ծանր, իսկ 16 պացիենտ միացված է թոքերի արհեստական սարքերի։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնել է ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը։
Հայաստանում մայիսի 25-ի ժամը 11-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 7113 դեպք, որոնցից 3145 -ն` առողջացած: Թեստավորվել է 51 594 քաղաքացի։ Այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 3842 պացիենտ, արձանագրվել է մահվան 87 դեպք:
Արձանագրվել է նաև մահվան 39 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։
Կառավարությունը մայիսի 14-ին որոշում է կայացրել ՀՀ-ում մարտի 16-ից հայտարարված արտակարգ դրության ժամկետը երկարաձգել ևս 30 օրով՝ մինչև հունիսի 13-ի ժամը 17:00-ն:

Состояние 250 человек, инфицированных коронавирусом, оценивается как тяжелое, 48 - крайне тяжелое
В Армении состояние 250 человек, инфицированных коронавирусом, оценивается как тяжелое, 48 – как крайне тяжелое, 16 пациентов подключены к аппаратам искусственной вентиляции легких.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 мая, АРЦАХПРЕСС:  Как передает «Арменпресс», об этом сообщил министр здравоохранения Армении Арсен Торосян.
По состоянию на 11 часов 25 мая в Армении подтверждено 7 113 случаев коронавирусной болезни, 3 145 из которых выздоровели. В общей сложности было проведено 51 594 теста. На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 3 842 пациента. Летальных исходов - 87.
Зафиксировано еще 6 случаев смерти, когда у пациентов была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила по причине другой болезни. Таких случаев 39.
Правительство Армении 14 мая приняло решение продлить срок чрезвычайного положения, объявленного в Армении 16 марта 2020 года и продленного до 14 мая 2020 года. Чрезвычайное положение с 17:00 часов 14 мая 2020 года продлено еще на 30 дней, до 13 июня 2020 года включительно.