Ջիվան Ավետիսյանն Արցախը կներկայացնի նոր ֆիլմերում. աշխատանքն ընթացքի մեջ է
Արմատներով արցախցի կինոռեժիսոր Ջիվան Ավետիսյանն արցախյան թեմատիկայով աշխատանքներ է իրականցնում գեղարվեստական նոր լիամետրաժ ֆիլմի և 12 էպիզոդանոց հեռուստասերիալի ստեղծման մասով:
Ջիվան  Ավետիսյանն   Արցախը  կներկայացնի    նոր  ֆիլմերում. աշխատանքն  ընթացքի  մեջ  է
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ  զրույցում ասել է Ջիվան Ավետիսյանը:
Նրա  խոսքով՝  նոր   ֆիլմի  հետ   կապված՝  ինքը    պիտի   այցելեր   եվրոպական  երկրներ՝   տեղանքի  ուսումնասիրության  և  այլ հարցերով. այն    հետաձգվեց՝  կապված  համավարակի  հետ:
«Ներկայումս  իմ  թիմի  հետ      իրականացնում եմ օնլայն   աշխատանքներ: Գեղարվեստական    լիամետրաժ   ֆիլմի նախնական  վերնագիրը  կլինի «Վերածնվածը». այն  իմ   չորրորդ  ֆիլմն է լինելու:  Հաջորդը  նախագիծս  12   էպիզոդանոց    հեռուստասերիալ  է  բլոգեր    Ալեքսանդր  Լապշինի  մասին: Այժմ  մենք բանակցությունների  մեջ  ենք  ամերիկացի  հայտնի     կինոսցենարիստի  հետ: Առաջիկայում    փորձելու  եմ  Արցախում  նկարահանումների    տեղանքների  ընտրության   հարցը   լուծել: Փորձում  ենք    զարգացնել   նախագծի  սցենարը, որի   վրա  սկսել  ենք  աշխատել  2018  թվականի  հոկտեմբերից: Զարգացման  համար    ֆինանսական աջակցության   հայտ  ենք  ներկայացրել Հայաստանի  ազգային կինոկենտրոնին՝ սպասում  ենք   պատասխանի: Կինոկենտրոնի  հետ  համատեղ ստեղծել  ենք  նաև 3  ֆիլմեր: Մենք կարևորում ենք կինոկենտրոնի   մասնակցությունը  նման  միջազգային նախագծերի  ստեղծման գործում»,-մասնավորապես  ասել է  Ջ. Ավետիսյանը:

Jivan Avetisyan will present Artsakh in new films
Armenian film director Jivan Avetisyan is working on the creation of a new full-length feature film and a 12-episode TV series. The film will also refer to the well-known film director’s native land-Artsakh.
STEPANAKERT, JUNE 11, ARTSAKHPRESS: Jivan Avetisyan told “Artsakhpress”, noting that in connection of the new project, he wanted to visit European countries to study some issues concerning the shootings. But they have postponed all the visits due to the epidemic.
"I am currently working online with my team. The original title of the feature film will be " The Reborn".
It will be my fourth film. My next project is a 12-episode TV series about blogger Alexander Lapshin. We are currently in talks with a well-known American screenwriter. In the near future I will try to solve the issue of choosing the shooting locations in Artsakh. We are trying to develop the project scenario. We have started working on the scenario since October 2018. We have submitted an application for financial support to the National Cinema Center of Armenia for the development and now we are waiting for a response. Together with the Cinema Center we have created 3 films,” J. Avetisyan said in particular.