Սլովակիան երկրի սահմանները բացում է ավելի քան 30 երկրների համար
Սլովակիան ավելի քան 30 պետությունների համար բացել է սահմանները առանց կորոնավիրուսի բացասական թեստի վերաբերյալ տվյալների տրամադրման և երկշաբաթյա ինքնամեկուսացման պահանջի երկիր մուտք գործելու համար:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում է ТАСС գործակալությունը՝ հղում տալով TASR գործակալությանը, փոխանցում է tert.am-ը:
Խոսքը Եվրամիության երկրների մասին է, ինչպես նաև Ավստրալիայի, Չինաստանի, Հարավային Կորեայի, Ճապոնիայի և Նոր Զելանդիայի: Ցանկում, որը կազմել է Սլովակիայի ԱԳՆ-ն, բացակայում են մասնավորապես Պորտուգալիան, Շվեդիան և Մեծ Բրիտանիան:
Նշենք որ Սլովակիայի առողջապահության նախարարությունն ազգային տարածքում կորոնավիրուսի գրանցման առաջին դեպքի մասին հայտնել էր մարտի 6-ին: Դրանից հետո թեստավորվել է երկրի 218 396 բնակիչ: Հայտնաբերվել է 1 765 վարակակիր: Հաղորդվում է, որ մահացել է 28 սլովակ, ապաքինվել է 1 466 մարդ:

Словакия открыла границы для жителей более 30 стран
Словакия открыла границы для въезда без предоставления справок об отрицательных тестах на коронавирус и пребывания в двухнедельной самоизоляции для жителей более 30 стран.
СТЕПАНАКЕРТ, 7  июля  АРЦАХПРЕСС: Об этом сообщает информационное агентство TASR со ссылкой на МИД страны. Речь идет о странах Евросоюза, а также Австралии, Китае, Республике Корея, Японии и Новой Зеландии. При этом в списке отсутствуют Португалия, Швеция и Великобритания. Вместе с тем из-за повышенной опасности заражения коронавирусом словакам рекомендовано пока воздержаться от поездок в польское Силезское воеводство, Прагу, а также районы Загреба и хорватского города Осиек. На сегодняшний день в Словакии выявлено 1765 заразившихся COVID-19, скончались 28 человек.