Սպիտակ տան խոսնակը հաստատել է նոր պատժամիջոցները Չինաստանի դեմ
Չորեքշաբթի կայացած ճեպազրույցի ընթացքում Սպիտակ տան խոսնակ Քայլի Մաքենանին հաստատեց, որ ԱՄՆ-ն նախապատրաստվում է Չինաստանի դեմ լրացուցիչ պատժամիջոցներին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Ես չեմ պատրաստվում առաջ ընկնել նախագահից Չինաստանի մասով մեր առաջիկա գործողությունների կապակցությամբ, բայց դուք կլսեք մի քանի հետագա գործողությունների մասին, որոնք վերաբերում են Չինաստանին: Այնպես որ, ես կարող եմ հաստատել դա»,- news.am-ի փոխանցմամբ՝ հայտարարել է Մաքենանին:
Ավելի վաղ նախագահի՝ Ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական Ռոբերտ Օ'Բրայենը լրագրողներին հայտնել էր Չինաստանի դեմ ԱՄՆ-ի առաջիկա միջոցառումների մասին:

Пресс-секретарь Белого дома подтвердила подготовку новых санкций против Китая
Пресс-секретарь Белого дома Кайли Макэнани в ходе брифинга в среду подтвердила подготовку США дополнительных санкций против Китая.
СТЕПАНАКЕРТ, 9  июля  АРЦАХПРЕСС: «Я не собираюсь опережать президента в связи с нашими предстоящими действиями по Китаю, но вы услышите о некоторых грядущих действиях, которые касаются Китая. Так что я могу подтвердить это», - заявила Макэнани.
Ранее советник президента США по национальной безопасности Роберт О’Брайен заявил журналистам о предстоящих мерах США против Китая.