Դոլարի փոխարժեքը աճել է
ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն այսօր՝ օգոստոսի 3-ին, կազմել է 485.83 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ աճել է 0.50 դրամով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այդ մասին տեղեկանում ենք ՀՀ կենտրոնական բանկի պաշտոնական կայքից։
Եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 570.56 դրամ (նվազել է 4.90 դրամով), բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը կազմել է 633.62 դրամ (նվազել է 3.91դրամով), իսկ ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 6.57 դրամ:
Թանկարժեք մետաղների համար բանկի կողմից սահմանվել են հետեւյալ գները. արծաթ՝ 375.82դրամ, ոսկի՝ 30,679.33դրամ, պլատին՝ 14,130.39 դրամ:

The American dollar’s (USD) exchange rate against the Armenian dram (AMD) comprised AMD 485.83/$1 in Armenia on Monday this is up by AMD 0.50 from the previous business day in the country, according to the official website of the Central Bank of Armenia, news.am reports.
STEPANAKERT, AUGUST 3, ARTSAKHPRESS: The exchange rate for one euro was AMD 570.56 (down by AMD 4.90), that of one UK pound totaled AMD 633.62 (down by AMD 3.91), and the rate of one Russian ruble made up AMD 6.57 in the country.
In addition, one gram of silver, gold and platinum amounted to AMD 375.82, AMD 30,679.33 and AMD 14,130.39, respectively.