Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն օգոստոսի 29-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի  աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր  վարչությունից, հանդիպմանը, որին մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Ջալալ Հարությունյանը և ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետ Աշոտ Զաքարյանը, քննարկվել են բանակաշինությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Երկուստեք կարևորվել է պաշտպանության ոլորտում Արցախի ու Հայաստանի փոխգործակցությունը՝ որպես տարածաշրջանում կայունության և խաղաղության պահպանման կարեւոր նախապայմաններից մեկը:

On 29 August Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan received Defense Minister of the Republic of Armenia Davit Tonoyan, the Presidential Office stated.
Arayik Harutyunyan received Armenian Defense Minister Davit Tonoyan
STEPANAKERT, AUGUST 29, ARTSAKHPRESS: Issues related to army building were discussed during the meeting which was attended by the Artsakh Republic Defense Minister Jalal Harutyunyan and Chief of the RA MOD Military Police Ashot Zaqaryan.
Both sides considered important the cooperation of Artsakh and Armenia in the defense sphere, as a pivotal precondition for securing stability and peace in the region.