Արայիկ Հարությունյանը և Նիկոլ Փաշինյանը N զորամասում ներկա են գտնվել նոր ճաշարանի բացման հանդիսավոր արարողությանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը և Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն օգոստոսի 30-ին այցելել են առաջնագծի տարբեր հատվածներ, զրուցել մարտական հերթապահություն իրականացնող զինծառայողների հետ, ծանոթացել ծառայության պայմաններին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի  աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից՝ հայկական երկու երկրների ղեկավարները նշել են, որ պաշտպանական խնդիրները շարունակում են մնալ ամենաառաջնայինը, և իշխանությունները միջոցներ չեն խնայելու անվտանգային համակարգն անընդհատ կատարելագործելու համար:
Նախագահ Հարությունյանն ու վարչապետ Փաշինյանը այցելել են նաև Պաշտպանության բանակի հարավային թևում տեղակայված N զորամաս և ներկա գտնվել ժամանակակից տեխնիկական հագեցվածությամբ նոր ճաշարանի բացման հանդիսավոր արարողությանը:
Այցի ընթացքում նրանց ուղեկցում էին ՀՀ և ԱՀ պաշտպանության նախարարներ Դավիթ Տոնոյանը և Ջալալ Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Arayik Harutyunyan and Nikol Pashinyan were present at the ceremony of opening a new canteen in the N military unit
On 30 August Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan and Prime-Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan visited different parts of the frontline, talked to the servicemen conducting military duties, got acquainted with the conditions of their service, the Presidential Office stated.
STEPANAKERT, AUGUST 30, ARTSAKHPRESS: Heads of both Armenian countries noted that defense issues continue to be a top priority adding that the authorities will spare no means for advancing the security system further on.
President Harutyunyan and Premier Pashinyan also visited the N military unit of the Defense Army located in the southern wing and were present at the solemn ceremony of opening a new technically equipped canteen.
During the visit they were accompanied by Defense ministers of Armenia and Artsakh Davit Tonoyan and Jalal Haroutyunyan as well as other officials.