Մինչև հոկտեմբերի վերջ կավարտվեն Ստեփանակերտի նոր ծննդատան շենքի բարեկարգման աշխատանքները. քաղաքաշինության նախարար
Առողջապահության ոլորտում ներկայումս իրականացվող ամենախոշոր պրոյեկտը Ստեփանակերտ քաղաքի նոր ծննդատան շենքի կառուցման աշխատանքներն են, որոնք իրականացվում են Նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հանձնարարականով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին այսօր կայացած առցանց ասուլիսի ժամանակ ասել է ԱՀ քաղաքաշինության նախարար Արամ Սարգսյանը և ավելացրել, որ շինարարական աշխատանքները մեկնարկել էին 2.5 ամիս առաջ:
Նրա խոսքով՝ արդեն ավարտվել են ներքին հարդարման, օդափոխության, հատակների և սանհանգույցների սալիկապատման, լուսավորության, վերելակների մոնտաժման, բժշկական գազերի մոնտաժման, ինչպես նաև հեռախոսակապի, համացանցի և տեսադիտարկման համակարգի մոնտաժման աշխատանքները: Ներկա պահին աշխատանքներ են իրականացվում բարեկարգման և նկուղային հարկի վերանորոգման ուղղությամբ, որոնք կավարտվեն մինչև հոկտեմբերի վերջ:
Նախարարը նշել է, որ աշխատանքներ են իրականացվում նաև  Մարտակերտի շրջանի Չլդրան և Մարտունու շրջանի Բերդաշեն համայնքներում բուժամբուլատոր կենտրոնների կառուցման համար:

Improvement works of Stepanakert's new maternity hospital to be completed by the end of October. Minister of Urban Planning
The largest project that is currently being implemented in the field of healthcare is the construction of a new maternity hospital in Stepanakert, which is being carried out on the instructions of President Arayik Harutyunyan.
STEPANAKERT, SEPTEMBER 8, ARTSAKHPRESSMinister of Urban Planning of the Republic of Artsakh Aram Sargsyan stated this during the online press conference  held today.
The minister noted that the construction works started 2.5 months before.
According to him, the interior decoration, ventilation, flooring, bathroom tiling , lighting works and the installation of elevators and medical gases, as well as the installation of telephone, internet and video surveillance system have already been completed. Improvement works and the renovation of the basement are underway, which will be completed by the end of October.