Անկախության տոնի առթիվ Միխայիլ Միշուստինը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ վարչապետին
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին Անկախության 29-րդ տարեդարձի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Այս մասին տեղեկացրեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության և անձամբ իմ անունից շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության ազգային տոնի` Անկախության օրվա առթիվ:
Կցանկանայի հատկապես նշել ռուս-հայկական հարաբերությունների բարեկամական, գործընկերային և դաշնակցային բնույթը: Համոզված եմ, որ առևտրատնտեսական և ներդրումային համագործակցության հետագա ամրապնդումը, էներգետիկ, արդյունաբերական և տրանսպորտային ենթակառուցվածքներում խոստումնալից համատեղ նախագծերի իրականացումը, Եվրասիական տնտեսական միությունում ինտեգրացիոն համագործակցության խորացումը լիովին համապատասխանում են Ռուսաստանի և Հայաստանի շահերին:
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Նիկոլ Վովայի, քաջառողջություն, բարեկեցություն և նոր հաջողություններ Ձեր պատասխանատու պետական գործունեության մեջ, իսկ Հայաստանի բոլոր քաղաքացիներին՝ երջանկություն և բարգավաճում»,- ասված է ՌԴ կառավարության նախագահ Միխայիլ Միշուստինի շնորհավորական ուղերձում»,-ասված է շնորհավորական ուղերձում:

Михаил Мишустин поздравил премьер-министра Армении с Днем независимости
Председатель правительства Российской Федерации Михаил Мишустин направил поздравительное послание премьер-министру Армении Николу Пашиняну по случаю 29-летия Независимости.
СТЕПАНАКЕРТ, , АРЦАХПРЕСС: Об этом  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении.
“Уважаемый Никол Воваевич!
От имени Правительства Российской Федерации и от себя лично поздравляю Вас с Национальным праздником Республики Армения - Днем независимости!
Хотелось бы особо отметить дружественный, партнерский и союзнический характер российско-армянских отношений. Уверен, что дальнейшее укрепление торгово-экономического и инвестиционного сотрудничества, реализация многообещающих совместных проектов в энергетической, промышленной и транспортной инфраструктурах, углубление интеграционного сотрудничества в Евразийском экономическом союзе полностью соответствует интересам и России и Армении.
Желаю Вам, уважаемый Никол Воваевич, крепкого здоровья, благополучия и новых успехов в Вашей ответственной государственной деятельности, а всем гражданам Армении - счастья и процветания”, - говорится в поздравительном послании председателя правительства РФ Михаила Мишустина.