Ալեքսանդր Լուկաշենկոն շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ նախագահին և վարչապետին
Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն բելառուսական ժողովրդի և իր անունից շնորհավորել է Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին և Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ՝ ՀՀ անկախության տոնի առթիվ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում են Բելառուսի նախագահի մամուլի ծառայությունից:
Արմեն Սարգսյանին ուղղված շնորհավորական ողերձում Բելառուսի նախագահն ասում էոր ապավինելով բարեկամության ամուր ավանդույթներին և փոխշահավետ գործընկերության սկզբունքներին ՝ Բելառուսը և Հայաստանը հետեւողականորեն զարգացնում են քաղաքականառևտրատնտեսական և հումանիտար համագործակցությունը:
«Մեր երկրները կապված են ամուր բարեկամական հարաբերություններովփոխադարձ միտվածությամբուղղված կառուցողական քաղաքական երկխոսության զարգացմանըինչպես նաև բոլոր ոլորտներում արդյունավետ գործընկերությանը»,- ասել է Լուկաշենկոն:
Փաշինյանին ուղղված շնորհավորական ուղերձում Ալեքսանդր Լուկաշենկոն համոզմունք է հայտնելոր հետագա համատեղ աշխատանքը կապահովի դրական դինամիկան երկկողմ առևտրատնտեսական հարաբերություններում նոր փոխշահավետ նախագծերի իրականացմանը և Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակներում համագործակցության ներուժի բացահայտմանը:

Александр Лукашенко направил президенту и премьер-министру Армении поздравительные послания
Президент Беларуси Александр Лукашенко от имени белорусского народа и от себя лично поздравил президента Республики Армения Армена Саркисяна и премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна с праздником Независимости Республики Армения.
СТЕПАНАКЕРТ, , АРЦАХПРЕСС: Как передает об этом сообщает пресс-служба президента Беларуси.
В направленном Армену Саркисяну поздравительном послании президент Беларуси написал, что, полагаясь на прочные традиции дружбы и принципы взаимовыгодного партнерства, Беларусь и Армения последовательно развивают политическое, торгово-экономическое и гуманитарное сотрудничество.
“Наши страны связаны крепкими дружественными отношениями, взаимной тенденцией, направленной на развитие конструктивного политического диалога, а также эффективного партнерства во всех сферах”, - написал Лукашенко.
В поздравительном послании Николу Пашиняну Александр Лукашенко выразил уверенность, что дальнейшая совместная работа обеспечит положительную динамику реализации новых взаимовыгодных проектов в двусторонних торгово-экономических отношениях и выявления потенциала сотрудничества в рамках Евразийского экономического союза.