Ինդոնեզիայի նախագահը ՀՀ Անկախության տոնի առթիվ շնորհավորել է Արմեն Սարգսյանին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին Հայաստանի Անկախության տոնի առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Ինդոնեզիայի Հանրապետության նախագահ Ջոկո Վիդոդոն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Ընդգծելով, որ այս տարի նշվում է Հայաստանի և Ինդոնեզիայի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 28-ամյակը՝ նախագահ Վիդոդոն երկկողմ հարաբերությունների հետագա զարգացման վստահություն է հայտնել:
Ինդոնեզիայի նախագահը վերհիշել է 2020 թ. հունվարին Արաբական Միացյալ Էմիրություններում նախագահ Արմեն Սարգսյանի հետ հանդիպումը, որի ժամանակ համաձայնություն էր ձեռք բերվել ընդլայնելու համագործակցությունը տեղեկատվական տեխնոլոգիաների, ստեղծարար կրթության, նորարարությունների ոլորտներում և հույս է հայտնել, որ երկու երկրները կյանքի կկոչեն երկկողմ գործակցությունը խթանելու հանձնառությունը:

Президент Индонезии поздравил Армена Саркисяна с Днем независимости Армении
Президенту Республики Армения Армену Саркисяну по случаю праздника Независимости Армении поздравительное послание направил президент Республики Индонезия Джоко Видодо.
Подчеркнув, что в этом году отмечается 28-летие установления дипломатических отношений между Арменией и Индонезией, президент Видодо выразил уверенность и в дальнейшем развитии двусторонних отношений.
Президент Индонезии вспомнил встречу, состоявшуюся между ним и президентом Арменом Саркисяном в январе 2020 года в Объединенных Арабских Эмиратах. На встрече было достигнуто соглашение о расширении сотрудничества в сферах информационных технологий, креативного образования, инноваций и выразил надежду, что обе страны реализуют все обязательства по стимулированию двустороннего сотрудничества.