Բասկերի երկրի Սան Սեբաստիանի քաղաքային խորհուրդը կոչ է անում Ադրբեջանին դադարեցնել ռազմական ագրեսիան
Բասկերի երկրի Սան Սեբաստիան քաղաքի քաղաքային խորհուրդն ընդունել է հայտարարություն, որով իր համերաշխությունն է հայտնում Արցախի Հանրապետությանն ու հայ ժողովրդին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 6 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին տեղեկացնում է Իսպանիայում Հայաստանի դեսպանությունը
«Քաղաքային խորհուրդը կոչ է անում Ադրբեջանին դադարեցնել ռազմական ագրեսիան և վերահաստատում է, որ հակամարտության կարգավորումը պետք է լինի բանակցությունների միջոցով՝ այդ գործընթացում Արցախի ներկայացուցիչների ուղիղ մասնակցությամբ և նրա քաղաքացիների ազատ կամարտահայտության հիման վրա»,-ասված է հայտարարությունում:

City Council of San Sebastian of Land of the Basques calls on Azerbaijan to stop military aggression
The City Council of San Sebastian of the Land of the Basques has adopted a statement expressing its solidarity with the Republic of Artsakh and the Armenian people, the Embassy of Armenia in Spain reported.
STEPANAKERT, NOVEMBER 6, ARTSAKHPRESS: “The City Council calls on Azerbaijan to stop the military aggression and reaffirms that the conflict must be settled through negotiations, with the direct participation of the representatives of Artsakh in the process and based on the expression of free will of the citizens of Artsakh,” the statement reads.