Ինտենսիվ մարտեր են եղել Շուշի-Քարին տակ հատվածում. ՊԲ-ն հաջողությամբ կասեցրել է հարձակման փորձերը
Արցախի ճակատային գծի բոլոր հիմնական ուղղություններում նոյեմբերի 6-ին և լույս 7-ի գիշերը մարտական գործողությունները շարունակվել են:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:Արցախի Պաշտպանության բանակը տեղեկացնում է, որ առավել համառ ու ինտենսիվ մարտեր են ընթացել Շուշի-Քարին տակ հատվածում: Բանակային ստորաբաժանումները հաջողությամբ կասեցրել են թշնամական ուժերի հարձակման բազմակի փորձերը՝ ոչնչացնելով մեծ քանակությամբ մարդկային ուժ:
«Նշված ժամանակահատվածում առանձնահատուկ արդյունավետությամբ աչքի են ընկել հատկապես ՊԲ հրետանային ստորաբաժանումները: Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում մնացել է անփոփոխ: Անփոփոխ է մնացել նաև մարտական գործողություններին զուգահեռ հանրապետության խաղաղ բնակավայրերը հրթիռահրետանային կրակով թիրախավորելու՝ թշնամական ուժերի մարտավարությունը: Հարավ-արևելյան և հարավային ուղղություններում ՊԲ ուժերի կողմից խոցվել է նաև թշնամական ուժերի անձնակազմ տեղափոխող 2 միավոր ավտոտեխնիկա և 4 ԱԹՍ:
Թշնամական ուժերի կողմից հարձակման փորձերը հիմնական ուղղություններում շարունակվում են: ՊԲ ստորաբաժանումները անհրաժեշտ միջոցառումներ են իրականացնում դրանք կասեցնելու, հակառակորդի խմբավորումների հայտնաբերման և կրակային խոցման ուղղությամբ»,-նշել են Արցախի ՊՆ-ից:

On the night of November 6-7 hostilities continued on all the main directions of the front line, Artsakh army reported.
Intense battles took place in Shushi-Karin Tak section
STEPANAKERT, NOVEMBER 7, ARTSAKHPRESS: More persistent and intense were fought in the Shushi-Karin Tak sector. The units of the Artsakh Defense Army successfully suppressed repeated attempts of the enemy's offensive, destroying a large number of enemy manpower.
During this period the Defense Army’s artillery units demonstrated a unique efficiency. The operative-combat situation in all directions of the frontline has not changed. The Azerbaijani tactics of targeting the peaceful settlements of Artsakh with missile-artillery fire in line of the combat operations has also remained unchanged. The Defense Army forces have destroyed 2 vehicles and shot down 4 UAVs of the Azerbaijani side in the south-eastern and southern directions.
the Defense Army’s artillery units demonstrated a unique efficiency. The operative-combat situation in all directions of the frontline has not changed. The Azerbaijani tactics of targeting the peaceful settlements of Artsakh with missile-artillery fire in line of the combat operations has also remained unchanged. The Defense Army forces have destroyed 2 vehicles and shot down 4 UAVs of the Azerbaijani side in the south-eastern and southern directions.