Իրանի ԱԳ նախարարը մոսկովյան այցի շրջանակում Լավրովի հետ կքննարկի նաև ԼՂ հարցը
Ռուսաստանի արտգործնախարարության մամուլի խոսնակ Մարիա Զախարովան հայտարարել է, որ Իրանի ԱԳ նախարար Մոհամադ-Ջավադ Զարիֆը պատրաստվում է նոյեմբերի 25-ին մեկնել Մոսկվա՝ իր գործընկեր Սերգեյ Լավրովի հետ քննարկելու ռուս-իրանական փոխադարձ հետաքրքրություններին վերաբերող հարցեր, ինչպես նաև Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ ստեղծված իրավիճակը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այդ մասին հայտարարել է Tert.am-ը։
Նշվում է, որ դիվանագետները քննարկումներ են ունենալու Գործողությունների համատեղ համապարփակ ծրագրի(ԳՀՀԾ), Սիրիայի, Աֆղանստանի և Պարսից ծոցում վերջին զարգացումների մասին:
Մամուլի խոսնակի փոխանցմամբ՝ այցի օրակարգում են նաև էներգիայի, տրանսպորտի, մշակութային հարաբերությունների ընդլայնման, տնտեսական խնդիրների շուրջ քննարկումները:
Նոյեմբերի 11-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության գոտում հրադադարի ռեժիմի վերահսկման նպատակով ժամանած ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին: Հանդիպմանը քննարկվել են խաղաղապահ առաքելության կազմակերպման և իրականացման հարցեր:

Iran's Zarif to discuss Nagorno-Karabakh in Moscow
Russian Foreign Ministry Spokeswoman Maria Zakharova said on Thursday that Iran’s Foreign Minister Mohammad-Javad Zarif is to visit Moscow on November 25 to meet with his Russian counterpart Sergei Lavrov to discuss Nagorno-Karabakh and issues of mutual interests.
STEPANAKERT, NOVEMBER 19, ARTSAKHPRESS: According to the Islamic Republic News Agency, Zakharova also said that the two top diplomats are to discuss the Joint Comprehensive Plan of Action (JCPOA), Syria, Afghanistan, and the latest developments in the Persian Gulf, as well.
She added that economic issues and joint plans in energy, transportation, and expansion of cultural relations are on the agenda of the visit.
She went on to say that the relations between Iran and Russia are expanding and constant contacts between the two countries are in progress, adding that the heads of the two countries have had phone conversations four times this year.