Ռուս խաղաղապահները նոյեմբերի 14-ից ապահովել են ԼՂ ավելի քան 11 հազար բնակչի անվտանգ վերադարձը իրենց բնակավայրեր
Ռուսական խաղաղապահ կոնտինգենտի ստորաբաժանումները շարունակում են վերահսկել Լեռնային Ղարաբաղի տարածքում հրադադարի պահպանումը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ինչպես հայտնում է ՌԴ պաշտպանության նախարարության կայքը, ռուս խաղաղապահները իրավիճակի շուրջօրյա մոնիթորինգը իրականացնում են 23 դիտակետերի միջոցով, որոնցից 12-ը տեղակայված են պատասխանատվության գոտու «Հարավ», իսկ 11-ը՝ պատասխանատվության գոտու «Հյուսիս» հատվածում:
Նոյեմբերի 14-ից ռուս խաղաղապահներն ապահովել են Լեռնային Ղարաբաղի ավելի քան 11 հազար բնակչի անվտանգ վերադարձը իրենց բնակավայրեր: Նշվում է, որ խաղաղապահները առավելագույնս աջակցում են տեղական իշխանություններին՝ խաղաղ կյանքը վերականգնելու հարցում:
Խաղաղապահ ուժերի ինժեներական ստորաբաժանումները օգնում են վերականգնել ճանապարհային շարժը, սոցիալական օբյեկտների և բնակելի տների էլեկտրամատակարարումը, ջրամատակարարումը, ջեռուցումը:
Ռուս խաղաղապահների պարեկային խմբերն ապահովում են հեռավոր բնակավայրեր սննդամթերք և առաջին անհրաժեշտության ապրանքներ տեղափոխող ավտոտրանսպորտի ուղեկցման աշխատանքները:

Russian peacekeepers ensured return of over 11 thousand NK residents to their settlements
The units of the Russian peacekeeping forces continue controlling the implementation of ceasefire in the territory of Nagorno Karabakh. The situation is monitored 24 hours by the Russian peacekeepers at 23 observation points: 12 in the zone of responsibility 'South', 11 in the zone of responsibility 'North', the Russian Defense Ministry said.
STEPANAKERT, NOVEMBER 25, ARTSAKHPRESS: Since November, 14 Russian peacekeepers have ensured the security of the return of more than 11 thousand residents of Nagorno Karabakh to their former places of residence.
The Russian peacekeepers provide the local authorities with fullest cooperation to restore peaceful life.
The engineering units of the peacekeeping forces help to restore road traffic, electricity, water and heating supply of social facilities and houses.
Russian peacekeeping patrols escort the motor vehicles that deliver food and basic necessities to isolated towns.