Մանե Թանդիլյանն ու Ստեփանակերտի քաղաքապետը քննարկել են պատերազմի հետևանքով ի հայտ եկած սոցիալական խնդիրները
Ստեփանակերտի քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանը հանդիպել է ԱՀ աշխատանքի, սոցիալական և բնակարանային հարցերի նորանշանակ նախարար Մանե Թանդիլյանին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  «Արցախպրես»-ի հաղորդմամբ, Ստեփանակերտի քաղաքապետարանը հայտնում է, որ հանդիպման առանցքում սեպտեմբերի 27-ին Ադրբեջանի սանձազերծած պատերազմի հետևանքով պատուհասած ծանր սոցիալական իրավիճակն է և դրանից բխվող բազմաթիվ ու բազմաբնույթ խնդիրները:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել ներկա պայմանները բարելավելու տարբերակների շուրջ` երկուստեք կարևորելով աշխատանքների ճիշտ համակարգման և առկա սուղ ռեսուրսների մոբիլիզացնելու ու գրագետ օգտագործելու անհրաժեշտությունը: Դավիթ Սարգսյանը քաղաքային իշխանությունների կողմից պատրաստակամություն է հայտնել հետայսու ևս նեցուկ կանգնել բնակչոթյանը` նրան հուզող խնդիրների փաթեթն օր առաջ կարգավորելու գործում: Գործընկերները պայմանավորվել են իրենց ղեկավարած կառույցների միջև համագործակցությնն էլ ավելի ամրապնդել` հօգուտ ազգաբնակչության շահերի պահպանման:

Stepanakert Mayor, Artsakh’s Minister of Labor, Social and Housing Affairs discuss social problems caused by war
Mayor of Stepanakert Davit Sargsyan met with Artsakh’s Minister of Labor, Social and Housing Affairs Mane Tandilyan, the Stepanakert City Hall reports.
STEPANAKERT, DECEMBER 3, ARTSAKHPRESS: During the meeting the officials discussed the current social situation in Artsakh caused by the recent war unleashed by Azerbaijan on 27 September, as well as numerous other issues.
They exchanged views on improving the current situation. They highlighted the right coordination of the works and the necessity of mobilizing the existing scarce resources and correctly using them.
Artsakh’s Minister of Labor, Social and Housing Affairs and Stepanakert Mayor agreed to further strengthen the cooperation between the structures led by them for the benefit of the Artsakh people.