Իրանում հեղեղումների հետևանքով 7 մարդ է մահացել. IRIB
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում է Tert.am-ը՝ հղում տալով իրանական IRIB հեռուստառադիոընկերությանը:
Իրանի արտակարգ իրավիճակների վարչության հաղորդած նախնական տվյալներով՝ 2 մարդ մահացել է Բուշեր նահանգում, ևս 5-ը՝ Հորմոզգանում: Նաև հաղորդվում է, որ հեղեղումների հետևանքով մոտ 950 մարդ տուժել է, 40 մարդ՝ տարհանվել: Մի քանի տուն վնասվել է:
Վերջին օրերին երկրում հորդառատ տեղումներ են, որոնք Իրանի հարավային նահանգներում, որոնց թվում են նաև Հուզեստանը, Ֆարսը, Բուժերը և Հորմոզգանը, հեղեղումների պատճառ են դարձել:

Heavy rains, flooding lead to death of at least 7 people in Iran
At least seven people have died as a result of floods caused by heavy rainfall in southern Iran, Sputniknews.com reports, citing the Islamic Republic of Iran Broadcasting (IRIB) agency.
STEPANAKERT, DECEMBER 7, ARTSAKHPRESS: Two of the deaths were reported in the Bushehr province, and five people died in Hormozgan province, Iran’s state broadcaster said on Sunday, citing a statement from the country’s emergency medical services.
Iran has seen heavy rains and flooding in several provinces in recent days, including the southern provinces of Hormozgan and Bushehr, and the southwestern Khuzestan and Fars provinces.