ՀՀ նախագահը Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև սահմանագծմանն աջակցելու հարցով նամակ է հղել ՌԴ նախագահին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև սահմանագծմանն աջակցելու հարցով նամակ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նախագահ Արմեն Սարգսյանն իր նամակում ևս մեկ անգամ շնորհակալություն է հայտնել Ռուսաստանի նախագահին այն ջանքերի համար, որոնք հանգեցրին Լեռնային Ղարաբաղում արյունահեղության դադարեցմանը և զինադադարի հաստատմանը, ինչի շնորհիվ հնարավոր եղավ խուսափել նոր զոհերից ու ողբերգություններից:
Հայաստանի նախագահը միաժամանակ նշել է, որ, ցավոք, կողմերի միջև դեռևս պահպանվում է նոր վեճերի ի հայտ գալու պոտենցիալ վտանգը՝ կապված սահմանագծման հարցի հետ:
Հաշվի առնելով հարցի բացառիկ կարևորությունն ու արդիականությունը՝ նախագահ Սարգսյանը խնդրել է Ռուսաստանի նախագահին՝ աջակցել Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև սահմանագծման գործընթացին և այն ավարտին հասցնելուն՝ բացառելու հետագա լարվածությունն ու բացասական զարգացումները:

Armenian President asks for Putin’s support in demarcation process between Armenia, Azerbaijan
President of Armenia Armen Sarkissian sent a letter to Russian President Vladimir Putin, asking him to support in the demarcation process between Armenia and Azerbaijan, the press service of the President’s Office stated.
STEPANAKERT, DECEMBER 8, ARTSAKHPRESS:  Armen Sarkissian once again thanked the Russian President for the efforts to stop bloodshed in Nagorno Karabakh and establishment of the ceasefire, allowing to avoid new casualties and tragedies.
At the same time, the President of Armenia noted that, unfortunately, there is still a potential danger of new disputes between the parties in connection with the demarcation issue.
Given the exceptional importance and urgency of the issue, President Sarkissian asked the Russian President to assist in completing the demarcation process between Armenia and Azerbaijan in order to exclude further tensions and negative developments.