ՊԲ հարավային ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է հարձակման փորձ. Արցախի ՊԲ
Ադրբեջանական լրատվամիջոցներում տարածված տեղեկատվությունն առ այն, թե իբր Հադրութի հատվածում հայկական ուժերը դիմել են զինված սադրանքի, ինչի արդյունքում մեկ ադրբեջանցի զինծառայող է վիրավորվել, իրականությանը չի համապատասխանում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում է Արցախի ՊԲ-ն:
«Իրականությունն այն է, որ դեկտեմբերի 11-ին՝ ժամը 20:40-ի սահմաններում, ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերից մեկի ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է հարձակման փորձ: Ծավալված փոխհրաձգության հետևանքով տարբեր աստիճանների հրազենային վիրավորումներ են ստացել երեք պահեստազորայիններ: Նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում:

Azerbaijani forces attempt attack in southern direction of Artsakh Defense Army
The Defense Army of Artsakh denies the Azerbaijani media reports according to which the Armenian forces launched an armed provocation in the Hadrut section as a result of which an Azerbaijani servicemen has been wounded.
STEPANAKERT, DECEMBER 12, ARTSAKHPRESS: In reality, on December 11 at around 8:40 p.m. the adversary attempted to attack in the direction of one of the military posts of the Defense Army stationed in the southern direction. Three reservists received firearm injuries of varying degrees after the shootings, but their lives aren’t at risk.