Ադրբեջանի իրավասու մարմիններին է հանձնվել 12 մարդ. Մուրադով
Ռուսական օդանավով դեկտեմբերի 14-ին Բաքու է հասցվել և Ադրբեջանի իրավասու մարմիններին է հանձնվել 12 մարդ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական կողմից Հայաստան է վերադարձել 44 մարդ: Աս մասին «Էրեբունի» օդանավակայանում նշել է Լեռնային Ղարաբաղում ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովը՝ մանրամասներ ներկայացնելով գերիների փոխանակման գործընթացից:
«Ընթացիկ տարվա նոյեմբերի 9-ին Ռուսաստանի, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների կողմից ստորագրված եռակողմ հայտարարության համաձայն կատարվել է գերիների փոխանակում «բոլորը բոլորի դիմաց» սկզբունքով։ Դրան նախորդել է մեծածավալ նախապատրաստական աշխատանք հայկական և ադրբեջանական կողմերի հետ, որոնք իրականացրել են ռուս խաղաղապահները: Արդյունքում իմ անձնական վերահսկողության ներքո ռուսական օդանավը Բաքու է հասել և Ադրբեջանի իրավասու մարմիններին է հանձնվել 12 մարդ: Ադրբեջանական կողմից Հայաստան է վերադարձել 44 մարդ։ Ռուս խաղաղապահներն առաջիկայում ևս նպաստելու են եռակողմ համաձայնագրի իրականացմանը»,-ասել է Մուրադովը:

Rustam Muradov: 12 people were handed over to Azerbaijan and 44 to Armenia
Twelve people were handed over to the competent authorities of Azerbaijan. The statement came from Rustam Muradov, commander of the Russian peacekeeping force in Nagorno-Karabakh (Artsakh), news.am reports, citing Sputnik-Armenia.
STEPANAKERT, DECEMBER 15, ARTSAKHPRESS:  "According to the trilateral statement signed by Russia, Azerbaijan and Armenia on November 9, 2020, the exchange of prisoners was carried out on an ‘all for all’ basis. It was preceded by extensive preparations with the Azerbaijani and Armenian sides, which were carried out by Russian peacekeepers," Muradov said.
According to him, as a result, under his personal oversight, 12 people were transferred to Baku by a plane of the Russian Aerospace Forces and handed over to the representatives of the Azerbaijani authorities, and the Azerbaijani side returned 44 people to the Armenian side.