Ֆիզուլիում և Ջաբրայիլում շարունակվում է զոհված զինծառայողների մարմինների որոնումը
Մարտական գործողությունների վայրերում՝ Ֆիզուլի-Ջաբրայիլ հատվածում, որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է ևս 64 զինծառայողի մարմին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը:
«Առայսօր հայտնաբերվել է ընդհանուր առմամբ 892 զոհված զինծառայողի մարմին: Այսօր որոնողական աշխատանքները շարունակվում են կրկին Ֆիզուլիի և Ջաբրայիլի ուղղությամբ: Որոնողական աշխատանքներին հարազատներին ներգրավելու որոշումը նույնպես ուժի մեջ է»,-մանրամասնեց Թադևոսյանը:

Search operations for bodies of killed servicemen continue in Fizuli and Jabrayil
Search operations in the places of military operations carried our recently in Nagorno Karabakh continue.
STEPANAKERT, DECEMBER 16, ARTSAKHPRESS:  As a result of these operations bodies of 64 more troops were found in Fizuli-Jabrayil section, representative of the Artsakh state emergency service Hunan Tadevosyan told Armenpress.
“A total of 892 dead servicemen have been found as of now. Today the search operations continue again in Fizuli and Jabrayil directions. The decision on involving the families of the killed servicemen into the search operations is also in force”, he said.