Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև գերիների փոխանակման գործընթացը շարունակվում է. ՌԴ ԱԳՆ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ինչպես հայտնում է ՌԻԱ Նովստին, այս մասին ճեպազրույցի ընթացքում ասել է Ռուսաստանի Դաշնության Արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
Ճեպազրույցի ընթացքում Զախարովան նշել է, որ, համապատասխան նոյեմբերի 9-ի Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի ղեկավարների համատեղ հայտարարության, իրականացվել է գերիների փոխանակում «բոլորը բոլորի դիմաց» ձևաչափով, դրան նախորդել է մեծ նախապատրաստական աշխատանք, որն իրականցվել է ռուս խաղաղապահների և Հայաստանի ու Ադրբեջանի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:
«Կարող եմ իմ կողմից հավելել միայն այն, որ գերիների փոխանակման գործընթացը շարունակվում է»,- ասել է Զախարովան:
Դեկտեմբերի 14-ին ռուս խաղաղապահների միջնորդությամբ տեղի է ունեցել գերիների փոխանակման գործընթաց: Ադրբեջանից Հայաստան են տեղափոխվել պաշտոնապես հաստատված 44 մեր հայրենակիցներ։

Exchange process of POWs between Armenia and Azerbaijan continues – Russian foreign ministry
The process of exchange of prisoners of war between Armenia and Azerbaijan continues, Russian foreign ministry spokeswoman Maria Zakharova said at a briefing, reports RIA Novosti.
STEPANAKERT, DECEMBER 16, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: She stated that in accordance with the November 9 statement signed by the leaders of Armenia, Russia and Azerbaijan, an exchange of prisoners of war took place with “all for all” principle. Zakharova added that this was preceded by a major preparation works which were carried out with the participation of the Russian peacekeepers and the representatives of Armenia and Azerbaijan.
“From my part I can only add that the exchange process of prisoners of war continues”, the Russian MFA spokesperson said.