Հադրութում հայտնաբերվել է ևս 35 հայ զինծառայողի աճյուն և մեկ քաղաքացիական անձի մարմին
Մարտական գործողությունների՝ Ֆիզուլու, Ջաբրայիլի և Հադրութի հատվածներում, որոնողական աշխատանքների ընթացքում հայտնաբերվել է ևս 35 հայ զինծառայողի աճյուն և մեկ քաղաքացիական անձի մարմին:
Հադրութում  հայտնաբերվել է  ևս 35 հայ զինծառայողի աճյուն և մեկ քաղաքացիական անձի մարմին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը:
«Զոհված քաղաքացիական անձի՝ տարեց մի կնոջ մարմինը հայտնաբերվել է Հադրութի շրջանի Վարդաշատ գյուղում: Առայսօր ընդհանուր առմամբ  հայտնաբերվել է 969 անհետ կորածի մարմին: Որոնողական աշխատանքները այսօր՝ դեկտեմբերի 18-ին, շարունակվում են Ներքին Ճարտարի, Ֆիզուլու, Ջաբրայիլի և Քաշաթաղի շրջանի Իշխանաձորի հատվածներում:  Որոնումներին շարունակում են մասնակցել անհետ կորածների հարազատներ ու մարտական գործողությունների տեղանքին ծանոթ կամավորներ»,-մանրամասնեց Թադևոսյանը:

Bodies of 35 servicemen, 1 civilian found in Karabakh
35 bodies of Armenian troops and 1 body of a civilian person were found during search operations for the remains of the Artsakh war victims in Fizuli, Jabrayil and Hadrut, the State Service of Emergency Situations of Artsakh reports.
STEPANAKERT, DECEMBER 18, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: “The body of the civilian, an elderly woman, was found in the village of Vardashat in Hadrut. So far, a total of 969 bodies of the missing persons were found,” State Service of Emergency Situations spokesperson Hunan Tadevosyan said.
He said that volunteers familiar with the terrain and family members of those missing have joined the rescuers in the search operations in Nerkin Tchartar, Fizuli, Jabrayil and Ishkanadzor of Kashatagh region.