Կանադան դադարեցնում Է ավիահաղորդակցությունը Մեծ Բրիտանիայի հետ
Կանադան դեկտեմբերի 21-ից ժամանակավորապես դադարեցնում Է ավիացիոն հաղորդակցությունը Մեծ Բրիտանիայի հետ նոր ձեւի կորոնավիրուսային վարակի տարածման պատճառով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Դեկտեմբերի 20-ին ադ մասին հայտնել Է CBC հեռուստաալիքը: Որոշումն ուժի մեջ կմտնի տեղական ժամանակով դեկտեմբերի 21-ի կեսգիշերին (Երեւանի ժամանակով 09:00-ին):
Սահմանափակումները չեն վերաբերում բեռնափոխադրումներին եւ տեխնիկական կանգառումներին, երբ ուղեւորները դուրս չեն գալիս ինքնաթիռից: Ինչպես ճշտել են Կանադայի կառավարության մամուլի ծառայությունում, այս որոշումն ընդունվել Է նախարարների կաբինետի անդամների հետ երկրի վարչապետ Ջասթին Թրյուդոյի խորհրդակցության ժամանակ: Առայժմ սահմանափակումները մտցվում են 72 ժամով: Բացի դրանից, դեկտեմբերի 20-ին Մեծ Բրիտանիայից Կանադա ժամանող բոլոր ուղեւորները պետք Է լրացուցիչ ստուգում անցնեն, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Canada halts passenger flights from UK for 72 hours
Canada is halting passenger flights from the United Kingdom for 72 hours, the health ministry said on Sunday, joining a growing list of countries barring British travelers to prevent the spread of a new coronavirus strain from the country, Reuters reports.
STEPANAKERT, DECEMBER 21, ARTSAKHPRESS:  The restrictions do not apply to cargo planes or planes landing for safety reasons.
The decision came after Canadian officials, including the prime minister and health minister, met on Sunday afternoon to discuss the new variant, which officials say is up to 70% more transmissible than the original.