Հադրութի, Ջաբրայիլի և Ֆիզուլու հատվածներում հայտնաբերվել է 14 զինծառայողի աճյուն
Մարտական գործողությունների Հադրութի, Ջաբրայիլի և Ֆիզուլու հատվածներում իրականացված որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է ևս 14 զինծառայողի աճյուն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը։
«Ընդհանուր առմամբ, առայսօր հայտնաբերվել է 1061 աճյուն: Դեկտեմբերի 22-ին որոնումներ են իրականացվել նաև Շուշիի մարտական գործողությունների հատվածներում, սակայն այստեղ զոհվածների մարմիններ չեն հայտնաբերվել: Այսօր որոնողական աշխատանքները, 2-ական խմբերի ընդգրկմամբ, շարունակվում են Հադրութի, Ջաբրայիլի ուղղությամբ,ինչպես նաև  1 խումբ աշխատում է Մարտունու հատվածում»,-մանրամասնեց Թադևոսյանը:

The authorities of Artsakh say they’ve retrieved the bodies of 14 servicemen from the areas of Hadrut, Jabrayil and Fizuli.
Artsakh authorities retrieve 14 bodies as search operations continue
STEPANAKERT, DECEMBER 23, ARTSAKHPRESS: “Overall, so far we’ve retrieved 1061 bodies,” the State Service of Emergency Situations of Artsakh said.
“On December 22 search operations were carried out also in the areas of Shushi were battles had taken place, however no bodies were found. Today, a two-team search operation is underway in the directions of Hadrut and Jabrayil, and a one-team search operation is taking place in Martuni,” the State Service of Emergency Situations spokesperson Hunan Tadevosyan told ARMENPRESS.