Վերսկսվում է զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամ ներկայացվող դիմումների ընդունման գործընթացը․ ՊՆ
Տարածքային կառավարման և տեղական ինքնակառավարման մարմիններում հունվարի 5-ից վերսկսվում է Ադրբեջանի կողմից 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված ռազմական գործողությունների ժամանակ զոհված զինծառայողների ընտանիքների անդամներից՝ Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամ ներկայացվող դիմումների և անհրաժեշտ փաստաթղթերի ընդունման գործընթացը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍԱյս մասին հայտնեցին ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։

The process of accepting applications and necessary documents submitted to the military insurance fund resumes on Tuesday, news.am reports, citing the Armenian Unified Infocenter.
Armenia's military insurance fund accepting applications and documents
STEPANAKERT, JANUARY 5, ARTSAKHPPRESS: "The process of accepting applications and necessary documents submitted to the military insurance fund from family members of military personnel who died during the hostilities unleashed by Azerbaijan on September 27, 2020, will resume Tuesday in all territorial administration and local self-government bodies," the statement said.