Սղնախի, Ջաբրայիլի և Հադրութի հատվածներում հայտնաբերվել է 11 զոհվածի աճյուն
Մարտական գործողությունների Ասկերանի վերին ենթաշրջանի (Սղնախ), Ջաբրայիլի և Հադրութի ուղղություններից հայտնաբերվել է 10 զինծառայողի, իսկ Հադրութի Վարդաշատ գյուղից՝ 1 քաղաքացիական անձի աճյուն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը:
«Զոհված զինծառայողների մարմինները հայտնաբերվել են մարտական դիրքերի հատվածներից: Քաղաքացիական զոհված անձը տարեց մարդ է: Նրա  մարմինը  գտել են տանը: Զոհվածի ինքնությունը հայտնի է. հարազատները  ճանաչել են:  Նշանակված է դատաբժշկական փորձաքննություն՝  քաղաքացու զոհվելու հանգամանքները պարզելու նպատակով: Ընդհանուր առմամբ՝ առայսօր որոնողական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է 1222 զինծառայողի և քաղաքացիական անձանց աճյուն: Այսօր 3 խումբ որոնումները շարունակելու են մարտական գործողությունների Հադրութի, իսկ 1 խումբ՝ Ֆիզուլու և Ջաբրայիլի հատվածներում»,-մանրամասնեց Թադևոսյանը՝ հավելելով,որ զուգահեռ աշխատանքներ են իրականացվում նաև ողջ մնացածներին հայտնաբերելու ուղղությամբ:

Bodies of 10 servicemen and a civilian have been found during the search operations in the battle zones, in particular in the directions of Sghnakh, Jabrayil and Hadrut, the official of the State Emergency Service of Artsakh Hunan Tadevosyan told Armenpress.
11 more bodies found during search operations
STEPANAKERT, JANUARY 12, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: “The bodies of the fallen troops were found from the sections of the military positions. The dead civilian is an elderly man. His body was found at home. He has been identified. Forensic examination has been set to clarify the circumstances of his death.
So far, a total of 1222 bodies of servicemen and civilians have been found during the search operations.
Today the search operations will continue in Hadrut, Fizuli and Jabrayil sections”, the official said, adding that in line with this the search for missing in action, who are likely hiding, is also underway.