Ռուսաստանի և Իրանի արտգործնախարարները կքննարկեն ԼՂ-ի շուրջ ստեղծված իրավիճակը
Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովն ու ԻԻՀ արտաքին գործերի նախարար Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆը կքննարկեն Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ ստեղծված իրավիճակը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍԱյս մասին հայտնում է Ռուսաստանի Դաշնության ԱԳ նախարարության պաշտոնական կայքը:
«Հունվարի 26-ին Մոսկվայում տեղի կունենան Ռուսաստանի Դաշնության ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի և Իրանի ԱԳ նախարար Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆի բանակցությունները: Նախատեսվում է քննարկել միջազգային և տարածաշրջանային օրակարգի մի շարք կարևոր հարցեր, այդ թվում` Լեռնային Ղարաբաղի շրջանում և դրա շուրջ ստեղծված իրավիճակը»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Հունվարի 25-ին ԻԻՀ արտաքին գործերի նախարար Մոհամմադ Ջավադ Զարիֆը գտնվում է Ադրբեջանում, իսկ հունվարի 27-ին կայցելի Հայաստան:

Russian Foreign Minister Sergei Lavrov and Foreign Minister of Iran Mohammad Javad Zarif will discuss the situation around Nagorno Karabakh, the Russian foreign ministry reports.
Russian, Iranian FMs to discuss situation around Nagorno Karabakh
STEPANAKERT, JANUARY 25, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: “On January 26 Russian Foreign Minister Sergei Lavrov and Iranian Foreign Minister Mohammad Javad Zarif will hold talks in Moscow. They are expected to discuss a number of key issues of the international and regional agenda, including the situation in and around Nagorno Karabakh”, the ministry said in a statement.
The Iranian FM is paying a regional visit. Today he has arrived in Azerbaijan and will also visit Armenia, Georgia and Russia.