Մանե Թանդիլյանը ֆրանսիական կազմակերպության ներկայացուցիչների հետ քննարկել է Արցախի սոցիալական կարիքները
Այսօր՝ փետրվարի 8-ին, ԱՀ աշխատանքի սոցիալական և միգրացիայի հարցերի նախարար Մանե Թանդիլյանը հանդիպել է «Եռանկյուն մարդասիրական սերունդ» (Triangle Génération Humanitaire) ֆրանսիական ոչ կառավարական կազմակերպության ներկայացուցիչների հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ողջունելով հյուրերին՝ նախարարը շնորհակալություն է հայտնել նրանց հետպատերազմական Արցախի սոցիալական և մարդասիրական կարիքներն ուսումնասիրելու և այդ ուղղությամբ նախատեսվող ծրագրերի իրականացման համար՝ նշելով, որ առանձնահատուկ կարևոր է նման աշխատանքներում կիրառել այնպիսի մեխանիզմներ, որոնք, արցախցիների սոցիալական խնդիրների ճիշտ գնահատմամբ, ավելի արդյունավետ կդարձնեն օգնությունների հասցեականությունն ու թիրախային խմբերի վերհանումը՝ պատրաստակամություն հայտնելով նման ծրագրերի շուրջ փոխգործակցել կազմակերպության հետ:
Հյուրերը նախարարին են ուղղել Արցախում տիրող սոցիալական իրավիճակի վերաբերյալ իրենց հուզող հարցերը, քննարկել այդ ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքներում կազմակերպության ներգրավվածության հնարավորություններն ու կիրառելի եղանակները:
Ամփոփելով նախորդ այցելության ժամանակ ներկայացված համագործակցության առաջարկները՝ կողմերը համաձայնություն են ձեռք բերել խորացնել դրանք և հնարավորության սահմաններում համատեղ աշխատել նաև նոր ծրագրերի շուրջ:

Mane Tandilyan discussed the social needs of Artsakh with the representatives of the French organization
On February 8, the Minister of Labor, Social Affairs and Migration of Artsakh Republic Mane Tandilyan met with the representatives of the French "Triangle Génération Humanitaire" non-governmental organization.
STEPANAKERT, FEBRUARY 8, ARTSAKHPRESS: Welcoming the guests, the Minister thanked them for studying the social and humanitarian needs of post-war Artsakh and for the implementation of programs in that direction.
During the meeting, the representatives of the organization discussed with the Minister the issues about the social situation in Artsakh, discussed the possibilities of the organization's involvement in the work carried out in that direction.
Summing up the proposals for cooperation presented during the previous visit, the parties agreed to deepen the collaboration for working on new projects.