Արցախում քննարկվել է «Արմաթ» ինժեներական լաբորատորիաների ցանցի ընդլայնման հարցը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը փետրվարի 10-ին ընդունել է «Արմաթ» ինժեներական լաբորատորիաների ծրագրի անդամներին՝ ծրագրի ղեկավար Սեդրակ Վարդանյանի գլխավորությամբ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Արյս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Նախագահը բարձր է գնահատել «Արմաթ» ինժեներական լաբորատորիաների դերն Արցախում տեխնիկական կրթության որակի բարձրացման,  երիտասարդ սերնդի մտավոր կարողությունների զարգացման և ժամանակակից մասնագիտական հնտությունների ձեռքբերման գործում՝ հույս հայտնելով, որ վերջին տարիներին ձևավորված համագործակցությունը կկրի շարունակական բնույթ։
Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում «Արմաթ» ինժեներական լաբորատորիաների ցանցի ընդլայնմանը, մի շարք նոր կրթական ծրագրերի և նախաձեռնությունների իրականացմանն առնչվող հարցեր։

On 10 February, Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan received the members of Armath engineering laboratories, headed by Armath Project Manager Sedrak Vardanyan, the President's Office stated.
President Harutyunyan received members of Armath engineering laboratories educational program
STEPANAKERT, FEBRUARY 11, ARTSAKHPRESS:Arayik Harutyunyan highlighted the role of Armath labs in increasing the quality of technological education in Artsakh, development of intellectual capacities among younger generation and the skills for moderns specialties. Harutyunyan expressed hope the cooperation established over the past years will be continuous.
During the meeting, issues relating to the expansion of Armath laboratories network, implementation of number of new educational projects and initiatives were discussed.